728 x 90

جدال باندهای حکومتی در مجلس ارتجاع در مورد سرنوشت برجام است

مجلس ارتجاع
مجلس ارتجاع


 زاهدی، به اروپاییان اعتماد نکنید
آمریکا در خصوص برجام چماق برداشته و اروپا هویج نشان می‌دهد بدانید که آنها با هم هستند و هماهنگ توصیه می‌شود که به اروپائیان اعتماد نکنید.


 کواکبیان، بیرون مجلس پرچم آمریکا را آتش بزنید عیب ندارد
اون روزی که اینجا داشتند پرچم آمریکا رو آتیش می‌زدند بنده اعتراض کردم به آقای رئیس اشاره کردم چرا ساکتی؟ بالاخره یک کاری بکنید، آقای قاضی‌پور تو بلندگو برگشتند گفتند که آقای کواکبیان نمی‌دونم تو که بسیجی هستی چرا میترسی؟
من اونروز اعتراضم این بود از روی ترس نبود و بسیار هم شجاعانه علیه آمریکا ما شعار میدیم به اون عزیزان هم می‌گیم به‌نام مجلس تمام نکنند یک عده خاصی حالا خواستند بروند بیرون پرچم آتیش بزنند عیب نداره خیلی ممنون.


پژمانفر: دولت و مجلس در زمینه تزریق گاز به سانتریفیوژها توپ خالی در نکنند
پژمانفر اگر امروز ما بر اساس قانون این تزریق گاز رو به نسل جدید از سانتریفیوژها انجام بدهیم طرف مقابل هیچ موقع یک چنین احساس ضعفی رو در ما مشاهده نمیکنه، دولت و مجلس من توصیه‌ام این هستش که توپ خالی در نکنند واقعاً پای این قضیه بایستند

درهمین حال، سپاه پاسداران در روزنامه خود در پاسخ به این حرف ظریف که گفتگوهای با کشورهای اروپا سازنده بوده، نوشت: حقیقت آن است که «گفت‌ و گوهای سازنده» ظریف با همتایان اروپایی نیز در آن سوی یک اقیانوس خیالی است. سوی دیگر این اقیانوس صوری، وزرای خارجه سه‌کشور اروپایی تقریباً همان حرف‌های ترامپ را با جابه‌جا کردن واژه‌ها می‌زنند (و می‌گویند): «برجام باید حفظ شود اما جمهوری باید تضمین کافی برای برنامه‌های موشکی و حضور منطقه‌یی و بازگشت‌ناپذیری برنامه هسته‌یی و حزب‌الله لبنان بدهد.» (جوان 26/2/97)

در این میان، روزنامه وطن‌ امروز از باند خامنه‌ای، درباره بحران و استیصال رژیم بین ماندن یا نماندن در برجام می‌نویسد: اخراج (ما) از برجام می‌تواند علاوه بر شوک روانی تصمیم ترامپ بر بازار ایران، شوک دیگری نیز بر اقتصاد وارد کند. (به) ماندن در برجام بدون حضور آمریکا (نیز در صورتی می‌شد امیدوار بود که) حتی اگر یک درصد امکان عدم تبعیت (اروپا) از سیاستهای آمریکا وجود می‌داشت.
(واقعیت این است که) مراودات تجاری آمریکا با اروپا سالانه رقمی بیش 1000میلیارد دلار و تقریباً 50برابر میزان مبادلات جمهوری اسلامی با اتحادیه اروپایی است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات