728 x 90

خانم رجوی: درود به شهیدان و مردم کازرون و فراخوان به اعزام هیأت تحقیق ملل‌متحد

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

برغم حملات جنايتكارانه نيروهاي حكومتي  تظاهرات و اعتراضات مردم كازرون ادامه دارد

 

صبح امروز مردم کازرون در اعتراض به جنایات شب گذشته رژیم آخوندی بار دیگر دست به تظاهرات و اعتراض زدند که مورد حمله نیروهای سرکوبگر قرار گرفت و به درگیری بین مردم و پاسداران منجر شد. تشنج و درگیری در سطح شهر هم‌چنان ادامه دارد.

شب گذشته نیروهای اطلاعاتی و انتظامی به روی مردمی که در اعتراض به دستگیری گروه زیادی از جوانان شهر تجمع کرده بودند آتش گشودند و شماری از معترضان را به‌شهادت رساندند و شمار بیشتری مجروح و یا دستگیر شدند. بر اساس گزارش‌های دریافتی تاکنون دست‌کم ۲تن از مردم به‌شهادت رسیده‌اند.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، با درود به شهیدان قهرمان و مردم بپاخاسته و داغدار کازرون، خواهان آزادی بلادرنگ دستگیر شدگان گردید و عموم هموطنان را به یاری مجروحان فراخواند. خانم رجوی در همین رابطه خواستار اعزام هیأت تحقیق ملل‌متحد و نماینده کمیسر عالی حقوق‌بشر شد.

شب گذشته پس از شروع حمله جنایتکارانه نیروهای سرکوبگر به مردم بی‌دفاع کازرون، ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور از عموم مردم کازرون و شهرهای مجاور خواست به کمک مجروحان و حمایت از دستگیر شدگان بشتابند.

رژیم آخوندی از شب گذشته برای جلوگیری از پخش اخبار خیزش مردم کازرون اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در این شهر را قطع کرد اما ابعاد درگیریهای به حدی بود که سرکردگان و رسانه‌های رژیم ناگزیر به اعتراف به آن شدند.

هادی پژوهش جهرمی، معاون سیاسی-امنیتی استاندار فارس، اعتراف کرد که در جریان حوادث شب گذشته ۹ نفر از مردم مجروح و یکی از مجروحان در بیمارستان درگذشت. وی افزود ”صبح امروز(پنجشنبه) نیز عده‌یی که بعضاً سلاح سرد به‌همراه داشتند دست به تجمع زده و ضمن حمله به نیروهای انتظامی اقدام به آتش‌زدن ۲دستگاه خودرو پلیس کردند”.(خبرگزاری حکومتی ایرنا ۲۷اردیبهشت)

این در حالی است که ساعتی قبل اسماعیل تبادار، استاندار فارس، گفته بود ”اکنون اوضاع در این شهرستان کاملاً تحت کنترل است” و فقط ”درگیریهای پراکنده وجود دارد”. وی که از پخش اخبار کازرون به‌شدت آشفته بود از مردم خواست ”نسبت به اخبار منتشرشده پیرامون این حوادث در شبکه‌های مجازی و شبکه‌های خارجی اعتنا و اعتماد نکنند و اخبار صحیح را تنها از طریق خبرگزاریها و رسانه‌های رسمی پیگیری کنند”.(خبرگزاری حکومتی ایسنا)

فارس خبرگزاری سپاه پاسداران در همین رابطه نوشت: ”در پی درگیریهای شب گذشته در کازرون یک نفر کشته و ۶نفر زخمی شدند... در ۲ماه گذشته اعتراضات گسترده‌یی در کازرون صورت گرفته بود که جمعیت حاضر در برخی تجمعات بیش از ۵هزار نفر تخمین زده می‌شد”.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۷اردیبهشت ۱۳۹۷(۱۷مه ۲۰۱۸)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات