728 x 90

با یاد مجاهد شهید حسین میرزائی

حسین میرزائی
حسین میرزائی

محل تولد: همدان
شغل:
سن: 33
تحصیلات: دانشجو
محل شهادت: تهران
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

-

 

مختصری از زندگینامه مجاهد شهید حسین میرزایی
حسین در سال ۱۳۳۴در یک خانواده مذهبی در روستای گنج تپه از توابع شهر همدان به دنیا آمد. او در نوجوانی بسیار کوشا و فعال بود و دوران دبیرستان را با موفقیت پشت سر گذاشت. او بسیار اهل مطالعه بود و همیشه خانواده دوستان و فامیل را به آموختن و کسب علم و داشتن پیشرفت تشویق میکرد.
از لحاظ اخلاقی ،انسانی نمونه بود و مورد احترام همگان. او همواره در کمک به دیگران پیشقدم بود در این زمینه از هیچ تلاشی در کمک به دیگران فروگذار نمی‌کرد به‌نحوی که از خانواده‌اش می‌خواست که هر چه می‌توانند به نیازمندان کمک کنند. حسین در سال ۱۳۵۳وارد دانشگاه شد و بلافاصله فعالیت‌هایش را با جنبش دانشجویی آغاز کرد. در همین دوران بود که حسین با آرمانهای سازمان مجاهدین آشنا شده و گویی گمشده‌یی را یافته باشد بر تلاشش به‌منظور وصل به سازمان افزود.
به دلیل فعالیتهایش علیه دیکتاتوری شاه که حالا رنگ و بوی تبلیغ مبارزه مسلحانه به خود گرفته بود در بهار سال ۵۷از سوی ساواک دستگیر و مدت کوتاهی در زندان به‌سر برد که نهایتاً در تابستان ۵۷آزاد گردید. آزادی او همزمان بود با اوجگیری انقلاب ضد سلطنتی از این‌رو حسین بلافاصله پس از آزادی از زندان با سمت دادن فعالیت‌هایش در جهت سرنگونی رژیم شاه گسترش داد.
پس از پیروزی انقلاب فعالیت‌هایش را به‌عنوان یک کادر تشکیلاتی با سازمان مجاهدین ادامه داد و در بخش دانشجویی فعالیت می‌کرد. در سال ۶۰که خمینی می‌رفت که با کودتا رژیم را تک پایه کرده دیکتاتوری ولایت‌فقیه را جامه عمل بپوشاند در اولین قدم سرکوب سازمان مجاهدین به‌عنوان سرسخت‌ترین مانع در مسیر اهدافش را در دستور کار قرار داد. در همین دوران تنشهای سیاسی به اوج رسید و رژیم دستگیری‌های گسترده‌یی را آغاز کرد. حسین در ۱۹خرداد سال ۱۳۶۰در اوج این تنشهای قبل از سی خرداد دستگیر شد. وی را تا ۷تیر در یکی از کمیته‌های تهران در بازداشت نگهداشتند، سپس او را به زندان اوین منتقل کردند.
او در بیدادگاه رژیم به‌رغم این‌که پیش از سی خرداد دستگیر شده و هیچ‌گونه اتهام فعالیت مسلحانه هم متوجه او نبود به ۱۷سال زندان محکوم گردید. اما زندان برای حسین نه تنها محدودیت محسوب نمی‌شد بلکه عرصیة جدیدی برای ادامه مبارزه بود، تنها شکل مبارزه تغییر کرده بود. او در هر بندی که قدم می‌گذاشت جمع مجاهدین مقاوم را سازمان داده و متشکل می‌کرد این روحیه رزمنده حسین عاملی بود که دشمن را نسبت به او حساس کرده و همواره جزء نخستین کسانی بود که در هر موقعیتی زیر فشارهای ضدانسانی شکنجه‌گران قرار می‌گرفت. او بارها و بارها زیر شکنجه و بازجوی رفت نه فقط به‌خاطر اطلاعات خارج از زندان بلکه مهمتر از آن به‌دلیل فعالیت‌های تشکیلاتی که در زندان به آن مبادرت می‌ورزید.
اوایل سال ۶۱از اوین به بند ۲واحد یک زندان قزلحصار منتقل شد. این ورود همزمان بود با رفتن داوود رحمانی به مکه سفری که فرصتی مناسب برای زندانیان مجاهد ایجاد کرد تا برای تحقق خواسته‌های بر حق خود گام‌هایی را به جلو بردارند. اصلی‌ترین خواسته زندانیان برداشتن سلطه توابین یعنی گماشته‌های باند لاجوردی بر بند‌ها بود. حسین در هماهنگی با سایر تشکلها توانستند سلطه توابین بر بندها را پایان دهند اگر‌چه مدت زمان آن کوتاه بود و باند لاجوردی نیز تهاجم متقابل خودش را انجام داد اما مهمترین دستآورد مجاهدین، تثبیت مرزسرخ رابطه با توابین بود که به‌رغم تلاش و تقلای باند لاجوردی در تمام دوران زندان هیچ‌گاه مخدوش نشد و هر روز بیش از روز پیش سرخ‌تر و سرخ‌تر گردید.
حسین قهرمان نهایتاً در جریان قتل‌عام زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷به همراه خواهر و برادر کوچک‌تر از خودش مجاهدان شهید معصومه میرزایی و مصطفی میرزایی با دفاع جانانه از سازمان پرافتخار مجاهدین هیبت پوشالی «هیأت مرگ» خمینی دجال را به سخره گرفتند و با بوسه بر طناب دار مرگ را تسلیم ارادهٴ مجاهد خلق نموده و پرچم شرف و افتخار نسل مسعود را به اهتزار درآوردند.
درود، درود، درود روحشان شاد و یادشان گرامی باد... !

سند حسین میرزایی همراه با فرزندش

حسین میرزایی همراه با فرزندش

حسین میرزایی

حسین میرزایی

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات

با یاد مجاهد شهید حسین میرزائی