728 x 90

با یاد مجاهد شهید مسعود مستوفیان

مجاهد شهید مسعود مستوفیان (فراز)
مجاهد شهید مسعود مستوفیان (فراز)

محل تولد: همدان
شغل: تکنسین
سن: 34
تحصیلات: فوق دیپلم
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

 

زندگینامه شهید


مسعود مستوفیان

تاریخ تولد: ۱۳۳۳

محل تولد: همدان

تحصیلات: فوق‌دیپلم ـ تکنیسین علوم آزمایشگاهی

سابقه مبارزاتی: ۱۰سال

مسعود مستوفیان بعد از پیروزی انقلاب ضدسلطنتی که خود در آن شرکت داشت،‌با مجاهدین آشنا شد و در جنبش ملی مجاهدین در همدان فعالیتش را شروع کرد.

ابتدا در بخش کارمندی و بعد در نشریه و سپس امداد پزشکی مجاهدین مشغول به کار بود، مرداد سال۶۰ به تهران رفت. از سال۶۱ تا ۶۲ در زندگی مخفی به‌سر برد.

 فروردین۶۳ هنگام خروج از مرز دستگیر شد، اما صبح روز بعد از یک فرصت استفاده کرد و از چنگ مزدوران فرار کرد.

  مردادماه سال۶۳ از کشور خارج و به سازمان وصل شد، سپس به منطقه رفت. پس از ورود به منطقه و پشت سرگذاشتن آموزشها، در امداد پزشکی مجاهدین و پس از آن در یکانهای ارتش آزادیبخش به فعالیت پرداخت.

چند ماه پیش از شهادتش یک بار دیگر بر ایمان و استواریش نسبت به راهی که انتخاب کرده بود، تأکید کرد و در وصیتش نوشت: «…‌با تمام وجودم و با همه شناخت، اشراف و درکی که دارم، قدم در راه سازمان پرافتخار مجاهدین خلق ایران نهادم.

  با تک‌تک یاخته‌های بدنم و با همه شور و ایمانم، به رهبری سازمان، مسعود و مریم  عشق می‌ورزم. از همه خانواده و کسانی که مرا می‌شناسند می‌خواهم که در این راه قدم بگذارند و هرگونه کمک و مساعدتی را که می‌توانند در این راه بگذارند.

به‌راستی برگشت آزادی، رهایی، نور و حقیقت جز از این راه و این سازمان با این سابقه‌یی که در طول مبارزه با دو رژیم داشته… از طریق دیگر متصور نیست… ۲۶اسفند۶۶».

 او با   استواری و ثبات قدم  به میدان رزم در فروغ جاویدان شتافت، و با شهادتش تا دروازه‌های «رهایی و نور و حقیقت» به پیش رفت. 

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0539f2ff-495c-4772-af53-78dc22c00e68"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات