728 x 90

با یاد مجاهد شهید حجت امین دلال

مجاهد شهید حجت امین دلال
مجاهد شهید حجت امین دلال

محل تولد: صومعه سرا
شغل: دانش آموز
سن: 23
تحصیلات: متوسطه
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

زندگینامه شهید


حجت متولد سال۱۳۴۴ در صومعه سرا بود، او در سال۵۸ با سازمان مجاهدین خلق ایران آشنا شد و فعالیت سیاسی‌اش را با فروش نشریه مجاهد در مدرسه شروع کرد.

این ملیشیای پرشور پس از مدتی مسئولیت انجمن هنرستان خود را به عهده گرفت. او هم‌چنین یک ورزشکار زبده در رشته کشتی بود و مهارت زیادی هم در این رشته ورزشی‌اش داشت.

در تظاهرات سی خرداد سال۶۰ حجت هم با شور و انگیزه بسیار شرکت کرد، در مهرماه ۶۰ دستگیر شد و نزدیک به ۳سال در اسارت دژخیمان خمینی بود.

این مجاهد پرشور بعد از آزادی از زندان خودش را به سازمان وصل کرد و خرداد سال۶۶ به منطقه مرزی رفت و پس از طی دوره‌های آموزشی در یکی از گردانهای تانک سازماندهی شد.

حجت در عملیات آفتاب و چلچراغ شرکت کرد و جانانه در برابر مزدوران رژیم ایستادگی کرد.

آخرین برگ زندگی‌اش در عملیات فروغ جاویدان ورق خورد که یکی از حماسه آفرینان جسور و دلاور این نبرد تاریخی بود.

یکی از همرزمانش که از نزدیک شاهد دلاوریهای او در صحنه نبرد بود نوشته است: «در بازگشت از گردنه حسن‌آباد، حجت به همراه دسته‌ای بود که کمین دشمن را در سه راه ملاوی درهم شکستند. آنها به موضع کمین در سمت راست ورودی به اسلام‌آباد تهاجم کردند که منجر به جنگ تن به تن با مزدوران شد، اما در نهایت حجت با همرزمانش همه‌ٔ آنها را تار و مار کردند.

من به مأموریت دیگری رفتم اما صبح چهارشنبه شنیدم که در درگیری دیگری حجت و یارانش نبردی سنگین و سخت با دشمنان داشته‌اند. آنها تا آخرین گلوله با مزدوران دشمن جنگیدند و در نهایت هم با کشیدن نارنجک قهرمانانه به‌شهادت رسیدند».

این‌چنین مجاهد قهرمان حجت امین دلال به رسالت انسانی و آرمانی‌اش پاسخ گفت و الگویی شد برای یاران همرزمش برای ایستادگی تا به آخر.

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c87b7eed-bdd8-4bd5-bea0-b4f734a2751d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات