728 x 90

با یاد مجاهد شهید فرهاد (عباس) پاک فطرت

مجاهد شهید  فرهاد (عباس) پاک فطرت
مجاهد شهید فرهاد (عباس) پاک فطرت

محل تولد: شيراز
شغل: دانشجوی مهندسی
سن: 24
تحصیلات: دانشجو
محل شهادت: تهران
تاریخ شهادت: 16-5-1360
محل زندان: -

زندگینامه شهید


مجاهد شهید فرهاد پاک فطرت از جوانان انقلابی شیراز بود که در جریان انقلابی ضدسلطنتی فعالیت سیاسی را آغاز کرد و همزمان با سازمان مجاهدین خلق ایران آشنا شد، و پس ا ز انقلاب به این سازمان پیوست.

او از هنگام پیوستن به سازمان تا زمان دستگیری در سال۶۰ در جهت شناساندن اهداف توحیدی و انقلابی سازمان به مردم کوشا بود و از هیچ کمکی هم به سازمان دریغ نمی‌کرد.

پس از ۳۰خرداد ۶۰ نیز فعالیت خود در ارتباط مستقیم با سازمان را ادامه داد و به جرم این فعالیت‌ها توسط مزدوران خمینی دستگیر و به زیر شکنجه کشیده شد.

او در برابر شکنجه‌های وحشیانه دژخیمان جانانه مقاومت کرد و سرانجام نیز به دست آنان به‌شهادت رسید.

این شهید قهرمان پس از دریافت حکم اعدام و چند روز پس قبل از شهادتش نوشت:

بنام خدا و به‌نام خلق قهرمان ایران

این جانب فرهاد (عباس) پاک فطرت شناسنامه ۵۳۲ شیراز با آگاهی و روشنی هر چه کاملتر درباره بهروزی و پیروزی خلق قهرمان ایران که همانا راه پرافتحار مجاهدین خلق این فرزندان دلیر و مقاوم و راستین، گام برداشته و بالاخره به فیض شهادت در این راه یعنی راه علی‌ها، ابوذرها و ۰۰۰ و رضایی‌ها – نسرین رستمی‌ها –ابراهیم حسینی‌ها و ۰۰۰ نائل شدم.

هدف من و همرزمانم همان‌طور که مهدی دلیر در بیدادگاه رژیم شاه می‌گفت هیچ چیز جز بهروز ی و پیروزی خلقها نیست.

همان راهی که انبیا و رسولان خدا و بندگان راستین خدا در آن گام نهادند و خون دادند، و آینده را خیلی روشن و تابناک می‌بینم.

آینده‌ای به‌دور ا زهر گونه عوام‌فریبی و ریا و استعمار و استثمار ۰۰۰ که به‌طور خاص در این مقطع حساس از سرنوشت خلق ما خود را در پوش دین و مذهب و ولایت فقیه و نایب ۰۰۰ نشان می‌دهد.

ولی زهی خیال باطل کسانی که الآن فکر می‌کنند در پوشش دین و عوام‌فریبی می‌توانند حاکمیت ننگین و خون‌ریز و کثیف خود را ادامه دهند. آیا آنها فکر نمی‌کنند این خلق قهرمان و این خواهران و برادران رزمنده همان کار را با آنها خواهند کرد که با شاه کردند؟

آیا اینها به‌قول قرآن از تاریخ عبرت نمی‌گیرند؟

من مطمئن هستم که بعد از شهادت من و سایر همرزمانم بقیه خواهران و برادران با ادامه راه پرشکوه و با عظمت اسلام انقلابی و توحید ناب، ریشه هر هرزه گیاه مزاحم را از خاک این میهن برخواهند کند و نابود خواهند کرد... .

بالاخره به وعده الهی و این‌که مستضعفین وارث زمین می‌شوند تحقق خواهند بخشید، و جهانی آزاد، آباد و برابر را پی خواهند ریخت، جهانی را که آرزوی تمامی انقلابیون جهان به‌خصوص انقلابیون موحد می‌باشد.

در خاتمه به خلق قهرمان ایران نوید می‌دهم که لحظات واقعاً حساس و سرنوشت سازی را که در کل سرنوشت بشریت تأثیر دارد می‌گذرانید، عظمت و ارزش این لحظات را درک کنید و مسئولیتتان را در مقابل آن انجام دهید.

بالاخره از خانواده‌ام از این‌که به خیل کاروان خانواده شهدای خلق به‌خصوص شهدای مجاهد خلق وارد شده‌اند تبریک می‌گویم، امیدوارم بتوانید مثل مادر رضایی‌ها مسئولیت این خونها را به‌نحو احسن انجام دهید، بهرحال برای نبود من به خود ناراحتی راه ندهید...

والسلام

مرگ بر جلادان و خونریزان عوامفریب تحت پوشش دین

زنده باد اسلام انقلابی

پیروز باد راه مجاهدین خلق

۲۵/۴/۶۰

 

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bf2bc643-478e-49f6-a72b-dc65634e5a28"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات