728 x 90

با یاد مجاهد شهید شیرین رحمت زاده

مجاهد شهید شیرین رحمت زاده
مجاهد شهید شیرین رحمت زاده

محل تولد: مسجد سليمان
شغل: مدیر بخش جراحی
سن: 35
تحصیلات: -
محل شهادت: اهواز
تاریخ شهادت: 19-12-1363
محل زندان: -

زندگینامه شهید


مجاهد خلق شیرین رحمت‌زاده و همسرش فضل‌الله آخانی  بعد از پیروزی انقلاب با سازمان مجاهدین آشنا و به سازمان پیوستند. بعد از ۳۰خرداد ۶۰ فضل‌الله و شیرین سلاح به‌دست گرفته و علیه خمینی جلاد به مقاومت سراسری مردم ایران پیوستند.

مجاهد خلق شیرین رحمت‌زاده در بیمارستان شرکت نفت رئیس بخش جراحی بود و تا زمانی که شناخته نشده بود در بستری نمودن خواهران و برادران مجروح مشغول بود و برای آنها دارو و وسایل بهداشتی  تأمین می‌کرد. بعد از مدتی چون هر دو نفر در محل کارشان شناخته شدند، زندگی مخفی را شروع کردند تا بتوانند به مبارزه ادامه بدهند. فضل‌الله در جریان یک درگیری با پاسداران رژیم موفق شد از صحنه خارج شود. سپس به اصفهان رفتند و بعد به شاهین شهر منتقل شدند. طی یک تماس تلفنی محل اقامتش برای مزدوران رژیم لو می‌رود و دستگیر می‌شود.

فضل‌الله را به مسجد سلیمان و سپس به اهواز می‌برند و مدت ۱۰ماه در زندان اهواز و دو ماه در زندان مسجد سلیمان بوده ولی در مقابل دژخیمان لب از لب نگشود و پاسداران شکست‌خورده سرانجام پس از ۱۲ماه شکنجه در ۱۹اسفند ۱۳۶۳ به زندگی سراسر مبارزه او پایان می‌دهند و جسد سوراخ سوراخ شده او را در گورستان کوت عبدالله – اهواز دفن می‌کنند.

شیرین همسر فضل‌الله از همان ابتدای بازجویی تحت شکنجه‌های وحشیانه قرار می‌گیرد و پس از دو ماه جسد او را به مسجد سلیمان محل زادگاهش می‌برند و بدون این‌که جسد را به کسی نشان دهند به خاک می‌سپارند و با دجالگری ادعا می‌کنند او در زندان خودش را با چراغ علاءالدین که برای گرم کردن به او داده بودیم سوزانده است. گاهی هم می گفتند موقع دستگیری خودش را از ماشین پرت کرده و چون زخمی شده او را به بیمارستان برده‌اند و او در بیمارستان خودش را به آتش کشیده است. در ترس و واهمه از افشای جنایتشان دروغ می‌گفتند و از افشا شدن حقایق می‌ترسیدند.

نام و یاد این شهیدان سرفراز که بر عهد و پیمانشان تا به آخر برای دستیابی به آرمان آزادی ایستادند در قلب همرزمان و تاریخ مبارزات مردم ایران جاودانه خواهد ماند. نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم و جنایتکاران و شکنجه‌گران سزای جنایتشان را پس خواهند داد. قطعاً روز پیروزی و عدالت فرا می‌رسد.

 

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e3595076-659c-4280-8b5c-7afadf47d3cf"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات