728 x 90

با یاد مجاهد شهید گیتی صادق

مجاهد شهید  گیتی صادق
مجاهد شهید گیتی صادق

محل تولد: تهران
شغل: دبير رشته تربيت معلم
سن: 28
تحصیلات: -
محل شهادت: تهران
تاریخ شهادت: 0-9-1360
محل زندان: -

مبارزه زندگیش بود. بی‌وقفه از صبح تا غروب کار می‌کرد. و در جنب و جوش و تکاپو بود. گویی از خستگی بویی نبرده بود.

در سال ۵۴ شرایطی که ضربه خیانت بار اپورتونیستهای چپ‌نما بر پیکر سازمان وارد شده بود، گیتی صادق و همسر مجاهدش شهید احمد نیک اندیش هم‌چنان به اهداف و آرمانهای مجاهدین عشق می‌ورزیدند و برای برقراری ارتباط با مجاهدین تلاش می‌کردند. او بی‌وقفه تلاش می‌کرد که هر چه در توان دارد در راستای تهیه امکانات برای پایگاههای مجاهدین به کار برد.

با پیروزی قیام سال ۱۳۵۷ و علنی شدن سازمان، گیتی به‌طور حرفه‌یی فعالیت‌های انقلابی خود را آغاز کرد و با شور و شوق فراوان به انجام مسئولیتها و وظایف تشکیلاتی خود در دوران مبارزه‌ٔ افشاگرانه‌ٔ سیاسی پرداخت.

در تابستان ۵۹ در حالی‌که روزه بود و هوا بسیار گرم بود ساعتها در صف می‌ایستاد و صبر می‌کرد تا در مسأله ترددش بتواند مقداری صرفه‌جویی کرده باشد. در هنگام ادغام انجمن‌ها که تراکم کارها زیاد شده بود، مسئولیت او نیز سنگین‌تر شده بود و با وجود داشتن فرزند و مسئولیتهای بیشتر، کوچکترین خللی در عزم او وارد نمی‌کرد.

مجاهد شهید گیتی صادق با تاثیر پذیری زیاد از رزم‌آوران مجاهد و شهادت عموزاده‌اش مجاهد کبیر ناصر صادق با مسایل و اهداف سازمان آشنا گردید. او پس از ورود به دانشگاه با دیگر دانشجویان هوادار به فعالیت سیاسی خود ادامه داد؛ وی در این دوران ضمن تحصیل به تدریس اشتغال داشت و با تبلیغ و ترویج آرمانهای سازمان مجاهدین، دانش‌آموزان تحت تعلیم خود را آموزش می‌داد.

یکی از هم‌رزمانش می‌گوید اولین برخوردی که با گیتی داشتم در خوابگاه تربیت معلم تهران بود. از همان ابتدا برخوردهایش آن‌چنان تاثیر عمیقی بر من داشت که با وجود گذشتن سالیان تک‌تک جملات و حرکات و تن صدایش و طرز حرف زدن و نگاهش را ریز به ریز به یاد دارم و هنوز صدایش در گوشم می‌پیچد. گیتی نمونه کاملی از انسان مکتبی و زن انقلابی مجاهد خلق بود. حل شدگی کامل تشکیلاتی نظم و دقت فراوان در کارها و همه‌جانبه فکر کردن به مسائل و خستگی‌ناپذیری از خصوصیات بارز او بود؛ او علاوه بر مسئولیتهای سنگینی که برعهده داشت در شورای مرکزی انجمن تربیت معلم هم بود. هماهنگی در کارهایش آن‌چنان بود که بدون این‌که کوچکترین لطمه‌ای به یکی از وظایفش وارد شود، همه آنها را به‌طور کامل به بهترین نحو انجام می‌داد.

این شیرزن قهرمان در سال ۶۰ در یک تردد خیابانی به چنگال مزدوران افتاد و سرانجام در آذرماه همان سال در حالی‌که با روحیه مقاوم و استوار خود شکنجه‌گران خمینی را به زانو در آورده بود به‌شهادت رسید و به عهد و میثاق خود برای پیمودن راه خدا و خلق سرفرازانه وفا کرد.

راه و یاد سرخش تا دمیدن سپیده صبح جاودان باد...

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات

با یاد مجاهد شهید گیتی صادق