728 x 90

با یاد مجاهد شهید ابوالحسن صادقی

 مجاهد شهید ابوالحسن صادقی
مجاهد شهید ابوالحسن صادقی

محل تولد: قم
شغل: کارمند آموزش و پرورش
سن: 38
تحصیلات: ديپلم
محل شهادت: قم
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

زندگینامه شهید


زندگینامه مجاهد شهید ابوالحسن صادقی
«مطمئن باش تا آخر خواهم ایستاد. رب ادخلنی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق.»
مجاهد شهیدابوالحسن صادقی در سال ۱۳۲۹در قم متولد شد. او تکنیسین بافندگی از ژاپن و کارمند آموزش و پرورش بود که در سال ۶۷در شهر زادگاهش تیرباران شد.
در گزارشی پیرامون این مجاهد سرفراز آمده است:‌ «قبل از انقلاب در فعالیتها و تظاهرات ضددیکتاتوری شاه، فعال بود. از ابتدای انقلاب با جنبش ملی مجاهدین در قم کار می‌کرد و مسئولیت رساندن نشریه مجاهد به کارمندان را به عهده داشت. او به‌دلیل این که سربازی رفته بود به میلیشیاهای قم آموزش نظامی می‌داد.
ابوالحسن بعد از ۷‌تیر‌ ، در خانه دستگیر شد. اما اقدام به فرارکرد. مزدوران به سمت او شلیک کردند. با وجود این‌که پایش گلوله خورده بود، به فرار خود ادامه داد و از پشت‌بام وارد خانه یکی از همسایه‌ها شد. پاسداران از روی اثر خون، وی را پیدا کردند.
در زندان به‌شدت شکنجه شد. یکی از شکنجه‌ها، این بود که گلوله را از پایش در‌نمی‌آوردند. عاقبت پس از چند ماه با تقبل خانواده‌اش وپرداخت، هزینه مداوای او در بیمارستان، گلوله را از پایش در‌آوردند. ابوالحسن در این فرصت توانسته بود نامه‌یی با خط زیبایش بنویسد.
در نامه‌اش ضمن سلام رساندن به برادر مسعود، نوشته بود: «مطمئن باش تا آخر خواهم ایستاد. رب ادخلنی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


ابوالحسن صادقی ابولحسن صادقی

ابولحسن صادقی

 

تصویر مزار شهید


 

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات

با یاد مجاهد شهید ابوالحسن صادقی