728 x 90

با یاد مجاهد شهید مهری سلیمانی

مجاهد شهید مهری سلیمانی
مجاهد شهید مهری سلیمانی

محل تولد: تهران
شغل: -
سن: 23
تحصیلات: متوسطه
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

 

زندگینامه شهید


مهری سلیمانی

تاریخ تولد: ۱۳۴۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: متوسطه سابقه مبارزاتی: ۱۰سال

مهری سلیمانی در جریان قیام ضد‌سلطنتی از طریق برادرش با سازمان آشنا شد (برادرش مجاهد شهید احمد سلیمانی در سال۶۳ تیرباران شد).

مهری در فاز سیاسی در کارهای تبلیغی و توزیع نشریه مجاهد شرکت کرد، سال۶۵ فعالیت‌های خود را گسترش داد و در سال۶۶ از ایران خارج شد و به منطقه مرزی رفت و به ارتش آزادیبخش پیوست.

او که به‌خوبی طعم سال‌ها دوری از سازمان را چشیده بود و تحقیر زن ایرانی را در حاکمیت ننگین خمینی به‌چشم دیده بود، پس از رسیدن به منطقه در سال۶۷ و وصل مجدد سازمان نوشت: «…‌فکر می‌کنم که در همه زندگیم این گام یک جهش بود، یک جهش و یک مدار جلو آمدن، تغییر کردن، و متحول شدن.

شاید همه عقب‌ماندگیهایی که در همه زندگیم سد راه من بودند، در ظرف این چند ماه برداشته شدند.

خیلی سریع انجام شد، خیلی سریع و هنوز هم باورم نمی‌شود، به‌راستی جرقه‌یی که در زندگیم زده شده بود، امروز به آتشی شعله‌ور بدل شده است.

آتشی که همه دوگانگیها، فردیتها و خودکم‌بینیها را در خود سوزاند و به خاکستر بدل کرد. این‌جا هر روز با روز دیگر متفاوت است، به‌قول امام علی مجاهدین کسانی هستند که هیچ‌وقت امروزشان با فردایشان یکسان نیست یعنی در دل حرکت و انقلاب هستند. آری هر روز انقلابی است که ما را نیز با همه وجود دگرگون می‌سازد».

آری، مهری قهرمان در فروغ جاویدان همان‌گونه که خود گفته بود به «آتشی شعله‌ور بدل شد» تا ریش و ریشه خمینی را بسوزاند. آتشی که در کهکشان جاودانه‌فروغها پیوسته فروزان است.

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7c6bcac8-0a31-47eb-9c13-4d79eed5928a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات