728 x 90

با یاد مجاهد شهید خدیجه اصلان زاده

مجاهد شهید خدیجه اصلان زاده
مجاهد شهید خدیجه اصلان زاده

محل تولد: تبريز
شغل: -
سن: 30
تحصیلات: متوسطه
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

در زیر سقف عظیم این انقلاب به پرواز در خواهم آمد...

 

خدیجه اصلان‌زاده از زمره زنانی بود که شوری دیگر در سر برای تغییر در ایران داشت. او از سال ۵۱ با سازمان آشنا شد و در قیام سال ۵۷ شرکت کرد؛ در فاز سیاسی از جمله مسئولان سازمان در شهر تبریز بود تا این‌که در بهار سال ۶۲ به منطقه اعزام شد. خدیجه در تشکیلات سازمان در خارج کشور، مسئولیتهای مختلفی را به عهده گرفت.

اواخر سال ۶۴ بود که دوباره به منطقه رفت؛ انقلاب ایدئولوژیک، شور و انگیزشی چند برابر در اون به‌وجود آورده بود. او یکبار در نامه‌یی چنین نوشته بود:

«... خمینی را دوباره شناختم با کینه و نفرتی چند برابر...

سوگند به مسعود و مریم، سوگند به مجاهدین خلق، که در زیر سقف عظیم این انقلاب به پرواز در خواهیم آمد...»

خدیجه قهرمان در اوج زندگی انقلابیش، در عملیات کبیر فروغ جاویدان به کهکشان پرفروغ شهیدان پیوست و جاودانه شد.

این شیرزن قهرمان در وصیت نامه‌یی که از خود به جای گذاشته چنین نوشته بود:

«... مادرجان، به قلهٔ پرشکوه توحید و رهایی جز از جادهٔ خون و زجر و شکنجه و فدا، فدای عزیزترین عزیزان نمی‌توان رسید. آری ما از همهٔ عزیزانمان دست شستیم به‌خاطر خدا و به‌خاطر خلق، به‌خاطر رهایی انسان، به‌خاطر رسیدن به جامعه بی‌طبقه توحیدی.

مادر، یکبار می‌گفتم عمیق‌ترین و لطیف‌ترین احساسات از آن یک انقلابی است. انسانی که حاضر است در راه دیگران جان و مال و خانمان خویش را فدا کند، قلبش مملو از عشق به خدا و خلق است.

خمینی رفتنی است شب سیاه و ظلمانی ارتجاع به‌زودی زود محو خواهد شد. بهار آزادی خلق فرا خواهد رسید. شکوفه‌های صلح و آبادانی جوانه خواهد زد و لبخند شادی و مهر و عطوفت بر لبهای خلق ما غنچه خواهد نمود...».