728 x 90

با یاد مجاهد شهید بهمن اسدی

مجاهد شهید بهمن اسدی
مجاهد شهید بهمن اسدی

محل تولد: شيراز
شغل: جوشکار
سن: 23
تحصیلات: متوسطه
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

بهمن جوانی از خطه زیبای شیراز بود. در سال ۵۸ هوادار سازمان شد و در ارتباط با انجمن دانش‌آموزی و محلات شیراز قرار گرفت. دوبار توسط پاسداران دستگیر شد و مرداد سال ۶۲ توانست از کشور خارج شده و به آمریکا رفت.

بهمن جوانی که در شهریور سال ۶۵ به درخواست خودش عازم منطقه مرزی گردید، یادداشتهای بسیاری از خود به جای گذاشت. در یکی از آنها به تاریخ ۱۰ خرداد ۶۶ می‌خوانیم:

«... بهترین خبری که این هفته شنیدم خبر تشکیل ارتش آزادیبخش ملی بود که خواهر مریم دادند. ارتشی که در واقع ما اولین حلقه‌های تشکل‌دهندهٔ آن هستیم... خدا می‌داند که چقدر چشمهای پر از خون و دلهای پر از غم به ما دوخته شده است. بچه‌های بینوایی که تحت حاکمیت خمینی جلاد یا بی‌سرپرست شدند و یا باید درد بی‌کسی را برای تمام عمر تحمل کنند یا این‌که تحت حاکمیت ارتجاع به نابودی کشیده می‌شوند.

زنانی که به بی‌شرمانه‌ترین و کثیف‌ترین و رذیلانه‌ترین صورت مورد استثمار قرار گرفته‌اند. همه منتظر راه نجاتی هستند...

مطمئنم با شناختی که مردم از سازمان دارند، همه می‌دانند که تمامی این بدبختیها توسط سازمان قابل حل هست. می‌دانند که استثمار و فقر و فحشا و بیکاری و... با آمدن مجاهدین تمام می‌شود...

امیدوارم تک‌تک ما در هر کجا و هر مسئولیتی که هستیم خوب درک کنیم که چکار می‌کنیم...».

بهمن قهرمان در فروغ جاویدان فرماندهی یک گروه رزمی را به عهده داشت. صبح روز سه‌شنبه در یکی از نبردهای جلو تنگهٔ چهارزبر قهرمانانه جنگید و به کهکشان جاودانه فروغهای آزادی پیوست.

شب که می‌آید و می‌کوبد پشت را

به خودم می‌گویم

من همین فردا کاری خواهم کرد

کاری کارستان... .