728 x 90

با یاد مجاهد شهید ابوالقاسم آیتی

مجاهد شهید ابوالقاسم آیتی
مجاهد شهید ابوالقاسم آیتی

محل تولد: نجف آباد
شغل: دانشجوی فیزیک
سن: 33
تحصیلات: دانشجوی فیزیک
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

زندگینامه شهید


ابوالقاسم آیتی

سال تولد: ۱۳۳۴

محل تولد: اصفهان

شغل: دانشجو

سابقه مبارزاتی: ۱۳سال

ابوالقاسم متولد ۱۳۳۴ و اهل شهر زیبای اصفهان بود. او هنگامی که دانشجو بود مبارزه‌اش را در ارتباط با مجاهدین و از زمان شاه آغاز کرد، و به مدت دو سال در زندانهای ساواک به سر برد.

طی دوران قیام یکی از سازمان‌دهندگان جنبش دانشجویی بود، و پس از آن به‌عنوان یکی از اعضای شورای نهاد دانشجویی مسئولیتهای مختلفی را به عهده گرفت.

در آستانهٔ ۳۰خرداد به بخش حفاظت سازمان منتقل شد و از مسئولان این بخش بود، در سال۶۱ برای ادامهٔ مسئولیت‌هایش به پاریس اعزام گردید و از مسئولان حفاظت مقر رهبر مقاومت بود، و در اواخر سال۶۶ به سازمان رزم ارتش آزادیبخش منتقل شد.

قاسم در موضع معاون یک تیپ رزمی ارتش آزادیبخش در عملیات کبیر فروغ جاویدان شرکت کرد. این فرمانده دلیر در سحرگاه روز چهارشنبه در ورودی اسلام‌آباد طی نبردی سخت و تن به تن به‌شهادت رسید و پیکر پاکش در خاکپای سرور شهیدان امام حسین (ع) به خاک سپرده شد.

ابوالقاسم قهرمان در وصیت نامه‌اش به تاریخ ۲۳تیر سال۶۷ چنین نوشته است: «... در عصر کبیر آگاهی‌ها، ایمان و عمل به این جملهٔ زیبای مسعود «صداقت و فدا»، همهٔ هستی را برای انسان به ارمغان می‌آورد، و درک همین معناست که عشق و ایمان را در وجود مجاهد خلق شعله‌ور می‌سازد. عشق به رهایی و آزادی، به اسلام محمدی، به خلق قهرمان ایران و به تمامی ارزشهای والای انسانی.

آری به راستی مسعود و مریم رهروان مکتب علی و حسین هستند، پس جا دارد هزاران بار به درگاه خدا شکرگزار باشیم که به برکت وجود آنها و سعادت رهروی شان کر و کور از این دنیا نرفتیم.

به همین دلیل تنها وصیتی که دارم این است که لحظه‌ای از شناخت این رهبری و پیروی از آنها غفلت نکنید... ۲۳تیر ۶۷»

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ca0c057d-c683-4469-bd11-ebc7d86d2fc9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات