728 x 90

نگاهی به زندگی انقلابی مجاهد شهید شریف ویسی - فروتن، سرفراز!

شریف ویسی
شریف ویسی

محل تولد: قصرشيرين
شغل: شهيدان سرافراز اشرف
سن: 58
تحصیلات: -
محل شهادت: رزمگاه لیبرتی
تاریخ شهادت: 7-8-1394
محل زندان: -

 «... من انتخاب کرده و می‌کنم، مبارزه و جنگ را تا سرنگونی رژیم ضدبشری خمینی. و به هیچ قیمتی از آن کوتاه نخواهم آمد. هیهات مناالذله، هیهات مناالذله.
شریف ویسی- چهارم آذر 1391».
 
مجاهد قهرمان، شریف ویسی، فرزند دلیر مردم قصرشیرین، از سال ۱۳۶۸ لباس ارتش آزادیبخش را بر تن کرد و تا روز پر کشیدن در رزمگاه لیبرتی، چون کوه بر پیمانهای سرخش، وفادار ایستاد. پیمانهایی که زمینه‌ساز رسیدن کشتی توفان‌زدهٴ مردم ایران، به ساحل آزادی، امنیت و برابری‌ست.
او در نقشه مسیری که در سال ۱۳۹۲ رسم کرده بود، می‌نویسد: «... ما با خدا و خلق پیمان بسته‌ایم که تا سرنگونی رژیم خمینی، از پای ننشینیم... ما لیبرتی را میدانی برای جنگ سرنگونی می‌کنیم...

یا علی! بین ما و رژیم خمینی، دریایی از خون است... ما را نصرت بخش تا این رژیم را سرنگون کنیم. تا صلح پایدار، امنیت، برابری و برادری برقرار شود»...
 
پس از دگرگونیهای بزرگ منطقه‌ای، که از سال ۱۳۸۲ آغاز شد، موجهای صخره‌شکن بر سازمان مجاهدین خلق ایران، ارتش آزادیبخش و اشرف، پیاپی کوبیدند. از هر سو فراخوانهای تسلیم و کوتاه آمدن از مبارزه برای سرنگونی دیکتاتوری ولایت‌فقیه، فضا را پر کرده بود؛ هر چه بود، دعوت به ندامت و ذلت در برابر رژیم آخوندی بود. اما مجاهدین، سوگند خوردند اگر زمانه صدبار از این هم خطیرتر شود، از آرمان آزادی مردم ایران، قدمی کوتاه نیایند. مجاهد قهرمان شریف ویسی نیز، یکی از این مجاهدین ایستاده بود.
او در صحنه‌های جنگ و نبرد برای روشن نگاه داشتن کانون استراتژیک نبرد، هدف تیغ و دشنهٴ مزدوران قرار گرفت. اما مجاهد را چه باک از تیغ شب‌زیان!
 
مجاهد سرفراز، شریف ویسی، در هر بزنگاه، عهد خود را برای ایستادگی تا به آخر، با خدا، خلق و رهبری پاکبازش، تجدید می‌کرد.
 
تجدید سوگند- ۱۳۸۹: «... به دشمن ضدبشری صدبار می‌گویم ”بیا، بیا“ و   برای هر شرایطی آماده هستم. من با تمام وجود می‌گویم یک مجاهد خلقم!»....
 
۴آذر ۹۱: «... هیهات مناالذله. من مبارزه و جنگ تا سرنگونی رژیم ضدبشری خمینی را انتخاب کرده و می‌کنم و به هیچ قیمت از آن کوتاه نخواهم آمد»....
سال ۱۳۹۳: «... آگاهانه و مختارانه و با کمال افتخار، سازمان و آرمانم را انتخاب می‌کنم... هیهات مناالذله... مجاهد می‌مانم، مجاهد می‌میرم».
 
پنجشنبه، ۷آبان ۱۳۹۴، در حالیکه خورشید خود را در پس افق پنهان کرده بود، دستان شقاوت، رگباری از موشک را بر رزمگاه لیبرتی، فرو ریخت. اما خون شهدای دلاور این موشکباران، تنها عزم یارانشان را برای پیمودن شورانگیز راه این شهدا، استوارتر کرد. مجاهد قهرمان شریف ویسی، یکی از این شهیدان دلاور بود.
 
بی‌شک، راه او توسط جوانان اشرف‌نشان، با قیام و ایستادگی در برابر دیکتاتوری خامنه‌ای، امتداد می‌یابد. امتدادی تا پیروزی!