728 x 90

با یاد مجاهد شهید رضا عزیززاده

مجاهد شهید رضا عزیززاده
مجاهد شهید رضا عزیززاده

محل تولد: اردبيل
شغل: راننده
سن: 22
تحصیلات: متوسطه
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

زندگینامه شهید


تاریخ تولد: ۱۳۴۵

محل تولد: اردبیل

تحصیلات: متوسطه

رضا عزیززاده، از سربازان پیوسته به ارتش آزادیبخش ملی ایران بود، او توسط مزدوران سپاه از محل مدرسه و کلاس درسش دستگیر شده و روانه سربازی و جبهه جنگ شد.

رضا کینه زیادی از رژیم و مزدورانش به دل داشت لذا در روز دوم آذر ۶۶، در جریان عملیات ارتش آزادیبخش، در منطقه ابو غریب ـ پیچ انگیزه رضا از زمره سربازانی بود که خود را به رزمندگان آزادی تسلیم کرد.

چند ماه بعد، طی نامه‌یی درخواست کرد که به ارتش آزادی بپیوندد تا در کنار دیگر رزمندگان، در نبرد آزادیبخش شرکت کند: «من رضا عزیززاده فرزند منصور تاریخ تولد ۱۳۴۵ صادره از اردبیل که در روز ۲آذر۶۶ در منطقه پیچ‌انگیزه به اسارت ارتش آزادیبخش ملی ایران درآمدم.

و در مدت هشت ماه که در پیش مجاهدین بودم پی به ضدبشر بودن خمینی دجال و برحق بودن مجاهدین بردم. با آگاهی کامل و آزادانه تصمیم گرفتم به صفوف ارتش آزادیبخش ملی ایران بپیوندم…». تقاضانامه ـ ۲۲تیر۶۷

پس از موافقت با درخواست رضا در عملیات کبیر فروغ جاویدان در کسوت یک رزمنده آزادی به مصاف دشمن ضدبشری شتافت و در اوج شرف و افتخار به‌شهادت رسید.

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f5021621-f609-4bcb-a874-6a67c529991f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات