728 x 90

با یاد مجاهد شهید فائزه بهاری جوان

مجاهد شهید فائزه بهاری جوان
مجاهد شهید فائزه بهاری جوان

محل تولد: -
شغل:
سن: 23
تحصیلات: دانشجو
محل شهادت: تهران
تاریخ شهادت: 20-2-1361
محل زندان: -

زندگینامه شهید


مجاهد شهید فائزه بهاری جوان در ۲۰ اردیبهشت سال۱۳۶۰ به همراه مجاهدین شهید بهروز اسدالله‌زاده، و زهرا عمرانیان در تهاجم مزدوران سپاه پاسداران خمینی به پایگاه محل استقرارشان به‌شهادت رسید.

پاسداران قبل از حمله به آنها هشدار دادند تسلیم شوند اما مجاهد شهید بهروز اسدالله‌زاده فریاد زد مجاهد خلق هرگز تسلیم نمی‌شود.

این خروش مجاهد شهید بهروز اسدالله‌زاده بود که فضای رعبی را که پاسدارها با آوردن انواع سلاحها می‌خواستند حاکم کنند شکست، و به آنها فهماند که با مجاهد خلق طرف هستند. دقایقی بعد بهروز در حالی‌که تلاش می‌کرد از دیوار همسایه عبور کند هدف گلولهٔ پاسداران قرار گرفت و به‌شهادت رسید.

اکنون در آن پایگاه جز فائزه بهاری جوان، زهرا عمرانیان و کودک خردسال بهروز کس دیگری نمانده است، یعنی دو شیر زن مجاهد در برابر حداقل ۱۰۰ پاسدار.

درگیری تقریباً از ساعت یک ظهر شروع شد و تا ساعت ۷ عصر طول کشید و در تمام این ساعت ها پاسدارها به‌صورت مستمر درخواست نیروی کمکی می‌کردند، در حالی که در پایگاه تنها دو خواهر بودند.

سرانجام پاسداران که فکر می‌کردند با حداقل ۱۰مجاهد مواجه هستند درخواست آر.پی.جی دادند و پایگاه را با آر.پی.جی به موشک بستند، و به این ترتیب فائزهٔ قهرمان به همراه همرزم دلیرش زهرا عمرانیان دلاورانه به‌شهادت رسیدند و الگویی برای درس وفا و پایداری شدند.

یادشان گرامی

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/77dda797-7574-42f1-93c1-f1050eb2aa0d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات