728 x 90

با یاد مجاهد شهید عباس بهمنی جلالی

مجاهد شهید عباس بهمنی جلالی
مجاهد شهید عباس بهمنی جلالی

محل تولد: آستانه اشرفيه
شغل:
سن: 25
تحصیلات: ديپلم
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

عباس بهمنی از شهر زیبای آستانه اشرفیه و متولد سال ۱۳۴۲ بود. در سال ۵۸ بود که با مجاهدین آشنا شد و خودش نیز در کسوت یکی از میلیشیاهای مجاهد خلق در آمد. او از همان ابتدای پیوستن به صف هواداران مجاهدین، با عشق و علاقه به ترویج و تبلیغ مواضع سازمان و افشای چهره سرکوبگرانه و ضدمردمی ارتجاع پرداخت. عباس ابتدا در آستانه اشرفیه فعالیت می‌کرد، اما بعد به لاهیجان رفت و در امور تبلیغی به مسئولیتهایش ادامه داد.

پس از ۳۰ خرداد سال ۶۰، عباس نیز قدم به دوران جدیدی از زندگی مبارزاتی خود علیه رژیم خمینی گذاشت؛ به زندگی مخفی روی آورد و در تیمهای عملیاتی سازماندهی شد. او در انفجار یکی از مراکز سپاه پاسداران رژیم در آستانه اشرفیه شرکت داشت.

عباس قهرمان در شهریورماه سال ۶۰ دستگیر شد و تا سال ۶۲ در دخمه‌های شکنجه و زندان رژیم خمینی به سر برد. دو سال اسارت، که هر روزش با داغ شهادت و شکنجه‌ٔ همرزمانش گذشت، عزم عباس را در ادامه راه شهیدان و به دوش گرفتن سلاح بر زمین مانده آنها جزمتر کرد. به همین خاطر پس از آزادی در تلاش برای وصل به سازمان تردید نکرد. تلاشهای خستگی‌ناپذیر او سرانجام به ثمر رسید و فروردین سال ۶۴ به یاران مجاهدش در منطقه مرزی پیوست.

طی مدتی که در یکانهای رزمی ارتش آزادیبخش بود در چندین عملیات بزرگ آفتاب و چلچراغ شرکت داشت و جسارت عنصر مجاهد خلق را در صحنه‌های نبرد به نمایش گذاشت.

عباس دلاور در عملیات کبیر فروغ جاویدان در صحنه نبرد دلاوریهای فراوان از خود نشان داد. او پس از آن که شمار کثیری از مزدوران دشمن را به خاک افکند، خود نیز چهره در خون کشید و به یاران شهیدش که با آنها عهدی سرخ بسته بود پیوست.

در روز روزها

آزادی از هزار سوی

زنجیرها را خواهد سوزاند

ای آفتاب شعله‌ور روز روزها

در آن طلوع تناور

هر شعله را به نام فروزان یک شهید

بر بام سرزمین شهیدان فرو ببار