728 x 90

با یاد مجاهد شهید کاظم باقرزاده رفسنجانی

مجاهد شهید کاظم باقرزاده رفسنجانی
مجاهد شهید کاظم باقرزاده رفسنجانی

محل تولد: مشهد
شغل: تاجر
سن: 51
تحصیلات: متوسطه
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

«شهید بزرگوارمان آقای کاظم باقرزاده، با پافشاری و اصرار خاص خودش در کنار دیگر اعضای شورا و رزمندگان ارتش آزادیبخش، در عملیات بزرگ فروغ جاویدان شرکت کرد. او از ابتدا تا لحظه شهادت، فوق‌العاده پرنشاط، با تحرک و با روحیه‌یی بسیار رزمنده بود... و دوشادوش دیگر شهیدان مجاهد و مبارز همین شورا... با تمامیت وجودش بخشی از هویت، تاریخچه و مصوبات و بیانیه‌های این شورا شده که طبعاً برای مردم ایران جز برکت و پیام آزادی و استقلال در برنخواهد داشت».

«مسعود رجوی ـ اجلاس مهرماه ۶۷ شورای ملی مقاومت ایران»

شهید وارسته، کاظم باقرزاده، از صاحبان صنایع ایران و معتمدان شریف مشهد، که با تمامی هستی و امکانات خود به یاری مجاهدین شتافت؛ در نبرد کبیر فروغ جاویدان قهرمانانه جنگید و گوهر جان را نیز در طبق اخلاص و فدا نهاد.

صحنه شهادت او از زبان یارانش:

«مزدوران می‌خواستند بلندترین قله مشرف به گردنهٔ حسن آباد را از کنترل ما خارج کنند. بچه‌ها سه شبانه روز بود که می‌جنگیدند. در میان آنها شیرمردی بود که با موهای سپید، شعار مرگ بر خمینی – درود بر رجوی می‌داد و شلیک می‌کرد و پیش می‌رفت. صدای غرایش به همهٔ بچه‌ها انرژی و انگیزه می‌داد. نگاهش کردم در حالت نیم خیر بود، مرا شناخت و خندید... دشمن با انبوهی تلفات پا به فرار گذاشت و ما ۲۰۰ متر پیشروی کردیم. یک لحظه به چپ نگاه کردم دیدم در حالی که نشسته شلیک می‌کرد، در تیررس دشمن قرار گرفته است.

دشمن با تک تیر قناسه او را هدف قرار داد و تیر به سینه‌اش خورد. در حالیکه کلاش به دست و به زانو نشسته و به سنگ تکیه داده بود، به همان حالت جان باخت و جاودانه شد.