728 x 90

با یاد مجاهد شهید حسن برکتین

مجاهد شهید حسن برکتین
مجاهد شهید حسن برکتین

محل تولد: -
شغل:
سن: 25
تحصیلات: دانشجو
محل شهادت: تبریز
تاریخ شهادت: 14-5-1360
محل زندان: -

زندگینامه شهید


مجاهد شهید حسن برکتین در سال۱۳۳۶ در اصفهان متولد شد، او پس از طی دوره دبیرستان در دانشگاه تبریز ادامه تحصیل داد. وی از دانشجویان انقلابی هوادار سازمان مجاهدین بود که همراه با مجاهدین شهید اکبر رمضانی و نادر جدیری از رهبران جنبش دانشجویی علیه رژیم شاه خائن در دانشگاه تبریز بودند.

او به همراه یارانش در برابر جریان وابسته به خمینی و آخوندهایش از جمله پاسدار یحیی رحیم صفوی قاطعانه موضع گرفتند. چرا که آنها می‌خواستند خط آخوندهای مرتجع وابسته به خمینی را در دانشگاه و در تظاهرات مردمی در انقلاب پیش ببرند.

اوج پایداری و مرزبندی قاطع حسن و نادر و سایرین هواداران سازمان در برابر جریان ارتجاعی در دانشگاه تبریز در جریان بزرگترین تظاهرات دانشجویی در ۱۹اردیبهشت سال۵۶ بود. مرتجعین می‌خواستند به‌زودی به تظاهرات پایان داده شود و حتی از صحنه خارج شدند، اما حسن و سایر همرزمان قهرمانش نگذاشتند جنبش دانشجویی از خروش و خیزش باز ایستد.

حسن پس از انقلاب ۲۲بهمن سال۵۷ در ارتباط مستقیم با سازمان قرار گرفت و تا ۳۰خرداد سال۶۰ مسئولیت‌های مختلفی را به عهده گرفت. وی مدت کمی بعد از ۳۰خرداد توسط مزدوران خمینی دستگیر و ۱۴مرداد در زندان تبریز به جوخه اعدام سپرده شد.

 

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


حسن برکتین

 

تصویر مزار شهید


یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

 

مزار مجاهد شهید حسن برکتین

مزار مجاهد شهید حسن برکتین

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/33cab630-35de-4722-bbb5-91e56727343e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات