728 x 90

با یاد مجاهد شهید عباسعلی بهبودی

مجاهد شهید عباسعلی بهبودی
مجاهد شهید عباسعلی بهبودی

محل تولد: تهران
شغل: دانشجو
سن: 30
تحصیلات: دانشجوی مهندسی
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

عباسعلی بهبودی اهل تهران و متولد سال ۱۳۳۷ بود. او برای ادامه تحصیلاتش در رشته کشاوری به ایتالیا رفت. در آنجا با مجاهدین آشنا شد و از سال ۱۳۶۰ فعالیت حرفه‌یی خود را در چارچوب انجمن دانشجویان مسلمان هوادار مجاهدین در ایتالیا شروع کرد. در اکثر آکسیونهای افشاگرانه در آن کشور نقش فعالی داشت و با شرکت در بسیاری از ملاقاتها و فعالیت‌های سیاسی در بخش روابط بین‌المللی به افشای جنایتهای رژیم خمینی پرداخت.

عباسعلی مسئولیت نشریهٔ ایران لیبراسیون ایتالیایی را به عهده گرفت و به‌خوبی از انجام این مسئولی برآمد. در میان دوستان و همرزمانش به سخت‌کوشی و مسئولیت‌پذیری شناخته شده بود.

این مجاهد قهرمان بنا به درخواستهای مکرر خودش، در سال ۶۵ به منطقه مرزی اعزام شد و در گروهانهای رزمی به کسب آموزشهای نظامی پرداخت.

عباسعلی دلیر به‌زودی در دو رشته عملیات شرکت کرد و جسارت انقلابی خود را به اثبات رساند. در دومین عملیات مجروح شد و مدتی در یکانهای پشتیبانی مسئولیتهای جدیدی را برعهده گرفت. تا این‌که به سرفصل عملیات فروغ جاویدان رسید و پس از بازگشت به نبرد رودرو با دشمن، برگی جدید در زندگی‌اش رقم خورد.

به گفته همرزمانش، عباسعلی جزو اولین واحدهایی بود که با جسارتی بی‌مانند از میان انبوه گله‌های پاسداران از تنگه چهارزبر گذشت و به سمت کرمانشاه پیشروی کرد. مزدوران که به وحشت افتاده بودند، از هر دو سو به روی این یکان آتش می‌ریختند.

سرانجام این رزمندهٔ دلیرمجاهد، در خاک میهنش به کهکشان جاودانه فروغها پیوست.

سلام به آنان که نامشان و راه‌شان تا بیکران زنده و جاودانست...