728 x 90

با یاد مجاهد شهید مصطفی بهزادی (بهزاد)

به یاد مجاهد شهید مصطفی بهزاد
به یاد مجاهد شهید مصطفی بهزاد

محل تولد: تهران
شغل: دانش آموز
سن: 22
تحصیلات: دبیرستان
محل شهادت: تهران
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

-مجاهد شهید مصطفی بهزادی (بهزاد)

-مصطفی

 

 
مصطفی بهزادی (بهزاد)
«ان مع العسر یسری» شامل آن انسانهایی خواهد شد که همواره مسیر و هدف نهایی خود را فراموش نکرده باشند.
مجاهد شهید مصطفی بهزادی، متولد ۱۳۴۵در تهران، دانش‌آموز سال اول دبیرستان (متوسطه) که در ۲۶مرداد ۶۷در تهران حلق‌آویز شد. او از سال ۵۹از سازمان هواداری می‌کرد. مصطفی در سال ۶۴از طریق رادیو ارتباط تشکیلاتیش برقرار می‌شود و در سال ۶۵دستگیر شده و به‌زندان اوین برده می‌شود.
گزارشی درباره‌این شهید قهرمان آمده‌است: «مصطفی را به‌خاطر برادرش که‌از هواداران سازمان بود و از ایران خارج شده بود، دستگیر کردند. آنها به‌صراحت گفتند تا برادرش به‌ایران بازنگردد مصطفی را آزاد نخواهند کرد.
در گزارش دیگری آمده‌است: «در یکی از روزها لاجوردی جلاد همه زندانیان را در حسینیه جمع کرد و بعد از تکرار اراجیف همیشه‌گیش از آنان خواست تا همه‌شان موضع بگیرند. مصطفی اولین نفری بود که بلند شد وبا شعار «مرگ بر‌خمینی» موضعگیری کرد. در سال ۶۷هم هنگامی که‌او را برای حلق‌آویز کردن می‌بردند او با برخوردی بسیار شجاعانه بلند شد و پیام داد «به بچه‌ها سلام برسانید» و سپس خداحافظی کرد و رفت.
 
نامه مصطفی بهزادی از زندان اوین
شمارهتاریخ ۶۶-۷-۱۲
نام و نام خانوادگی: مصطفی بهزادی
با سلام به پدر و مادر رنجدیده و منتظرم. مدتی است که نتوانسته‌ام دستخطی برایتان به‌روی کاغذ بیاورم، ولی بیشتر اوقات به‌شما فکر می‌کنم و به‌یاد روزهای خوب و شیرین باهم بودن وادی افکارم زنده می‌نمایم. به‌هرصورت زندگی در سختیها و رنجها و خوشیها رنگ و بوی دیگری دارد و طبیعی است که دراثر برخورد صبورانه با پستی و بلندیهای روزگار همه دردها را می‌توان به‌واقع تحمل نموده و به‌حقیقت لذت خوب زیستن یک‌مسلمان واقعی را درک کرد و به‌فرموده قرآن «ان مع العسر یسری» شامل آن انسانهایی خواهد شد که همواره مسیر و هدف نهایی خود را فراموش نکرده باشند.
در پایان امیدوارم فرزند کوچک خود را از دعا فراموش ننمایید. کلیه برادرها و خواهرها و دوستان و فامیلمان را سلام برسانید. با آرزوی موفقیت، فرزند کوچک شما مصطفی
آدرس فرستنده: زندان اوین ـ آموزشگاه ـ بند‌ـ اتاق‌

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات

با یاد مجاهد شهید مصطفی بهزادی (بهزاد)