728 x 90

با یاد مجاهد شهید حسین بیرانوند (عزیز)

مجاهد شهید حسین بیرانوند
مجاهد شهید حسین بیرانوند

محل تولد: خرم آباد
شغل: دانش آموز
سن: 18
تحصیلات: متوسطه
محل شهادت: خرم آباد
تاریخ شهادت: 30-9-1360
محل زندان: -

زندگینامه شهید


خروش مجاهد خلق حسین بیرانوند در زندان:

من یک مجاهد خلقم و هرگز تن به خواری نمی‌دهم

مجاهد شهید حسین بیرانوند (‌عزیز) در سال۱۳۴۲ در شهر خرم‌آباد در یک خانواده محروم متولد شد و از همان کودکی با فقر و رنج مردم آشنا شد. او در جریان قیام ضدسلطنتی سال۱۳۵۷ به‌طور فعال شرکت داشت و همیشه جزو صفوف اول تظاهر کنندگان بود.

حسین روحیه سلحشوری و تسلیم‌ناپذیری که ویژگی مردان دلیر لر است آموخته بود و در زندگی مبارزاتی خود برای پیشبرد آرمانها توحیدی مجاهدین خلق ایران از آن بهره برد و به سازمان مجاهدین پیوست و به‌طور حرفه‌یی و تمام وقت به مبارزه بی‌امان علیه ارتجاع حاکم پرداخت. در اواسط خرداد سال۶۰مجاهد شهید حسین بیرانوند به بروجرد و سپس به همدان انتقال یافت. وی با شروع مقاومت مسلحانه‌ٔ سراسری فرماندهی عملیات نظامی و مسئولیت سیاسی-تشکیلاتی نیروهای سازمان در شهرهای نهاوند، ملایر و درود را به‌عهده گرفت و تا روز دستگیری‌اش توسط دژخیمان خمینی، به‌طور شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر به ایفای وظایف انقلابی‌اش پرداخت.

مجاهد دلیر حسین بیرانوند روز ۲۳ شهریور۶۰ در یکی از ترددها دستگیر شد و به زندان انتقال یافت. از این زمان تا هنگام شهادت، حسین وحشیانه‌ترین انواع شکنجه‌های دژخیمان را تحمل نمود و در مقابل خواسته‌های پلید شکنجه‌گران خمینی فریاد بر می‌آورد: «من یک مجاهد خلقم و هرگز تن به خواری نمی‌دهم».

مجاهد دلیر حسین بیرانوند در تاریخ ۳۰آذر ۶۰ به‌دست دژخیمان خمینی در وفای به عهد و پیمانش، به‌شهادت رسید و خون پاکش را فدیه آزادی و رهایی خلق در زنجیر ایران نمود.

بخشی از وصیت نامه مجاهد خلق حسین بیرانوند

من حسین بیرانوند فرزند علی با آگاهی تمام راه خونین سازمان مجاهدین خلق ایران را که همانا راه پیغمبر اکرم و حسین بن علی (ع) است برگزیدم... . گواهی می‌دهم که خمینی فریبکارترین و دیکتاتور تاریخ است. دستش تا مرفق بخون فرزندان راستین خلق آلوده است، خلق قهرمان ایران... . . رزمندگان... . . جنبش انقلابی میهن ما در سراسر کشور موفق شده تا توده‌های وسعی از خلق را به شرکت هر چه فعالتر جنگ با دیکتاتوری فراخواند و ضربه‌های مهلکی بر پیکر پوسیده و ارتجاعی رژیم خمینی وارد وارد آورد. آری دلاوران خلق بر آتش سلاحهای خود و بر شعله‌های خشم خلق بیافزایید و کاخهای ستم و تزویر حکومت معاویه زمان را فرو بریزید و بدانید که در این راه یاری خلقهای ستمزده جها را با خود خواهید داشت... .

یادش همیشه گرامی و راهش پر رهرو باد

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6b5a1055-920c-4c3e-bd10-2ead62641f38"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات