728 x 90

با یاد مجاهد شهید حسین بیرونی کاشانی

مجاهد شهید حسین بیرونی کاشانی
مجاهد شهید حسین بیرونی کاشانی

محل تولد: کاشان
شغل: -
سن: 28
تحصیلات: متوسطه
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

حسین اهل کاشان و متولد ۱۳۳۹ بود. او در خانواده‌ای زحمتکش به دنیا آمد. خیلی زود با مسائل سیاسی آشنا شد. دستگیری برادرش در سال ۵۴ توسط شاه تاثیر زیادی روی او داشت. ملاقات حسین با برادر اسیرش، آشنایی و گفتگو با دیگر خانواده‌های شهیدان و اسیران مجاهد، او را بیش‌از‌پیش با عامل اصلی همه مشکلات و دردهای جامعه آشنا کرد. لذا او فعالانه در تظاهرات و قیام ضدسلطنتی شرکت کرد.

از اولین روزهای بعد از پیروزی قیام، با مراجعه به ستادها و مراکز فعالیت سازمان، ارتباط مستقیم با سازمان برقرار کرد. از آن پس در تمامی فعالیت‌های افشاگرانه و تبلیغی میلیشیا شرکت داشت. حسین در فعالیت‌های گستردهٔ سیاسی و تبلیغی در جریان کاندیداتوری برادر مجاهد مسعود رجوی در انتخابات ریاست‌جمهوری بسیار فعال بود

در اواخر سال ۵۹ به‌علت فشارهایی که رژیم به خانواده‌اش وارد می‌آورد، به سربازی رفت. اما چندماه بعد در مرداد سال ۶۰ هنگامی که به دزفول منتقل شده بود، تصمیم به فرار گرفت و آن‌را عملی کرد.

اعدام برادر مجاهدش توسط دژخیمان رژیم در شهریور سال ۶۰، عزمش را برای ادامه مبارزه با رژیم پلید خمینی و گرفتن انتقام خون برادر مجاهدش جزمتر کرد.

حسین این مجاهد مصمم با تلاش خود موفق شد در خرداد سال ۶۳ به سازمان وصل شود و ۱۵ روز بعد از آن به منطقه رفت. دوره پذیرش و هنگ آموزشی را گذراند و به بخش نظامی سازمان منتقل شد.

مجاهد دلیر حسین بیرونی در عملیات فروغ جاویدان، با قلبی مالامال از عشق به خلق و انقلاب وارد میدان نبرد شد، چون شیر جنگید و قهرمانانه به‌شهادت رسید.

ای سوگوار سبز بهار

این جامه سیاه معلق را

چگونه پیوندی‌است

با سرزمین من؟

آنکس که سوگوار کرد خاک مرا

آیا شکست

در رفت و آمد حمل این همه تاراج؟