728 x 90

با یاد مجاهد شهید حجت الله بزرگیان

مجاهد شهید حجت الله بزرگیان
مجاهد شهید حجت الله بزرگیان

محل تولد: سبزوار
شغل: معلم
سن: 31
تحصیلات: -
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

مگر می‌توان معلم بود و راه دریا را به ماهیان کوچولوی این سرزمین نشان نداد؟ حالا چه فرقی می‌کند از ارس باشد یا کارون، سیروان باشد یا رود سرباز، وقتی مقصد دریاست و یکی شدن؛ چرا که آفتاب راهنماست.

حجت‌الله بزرگیان متولد سال ۱۳۳۶ در سبز وار یکی از همین معلمان آزاده بود.او در جریان قیام ضدسلطنتی با مجاهدین آشنا شد اما با روی کار آمدن آخوندهای جنایتکار از آنجا که دست‌آوردهای آن انقلاب خونین را در حال نابودی می‌دید، عزمش را برای به ثمر نشاندن گوهر آزادی صد چندان کرد.

او در محیط کار و زندگی‌اش همواره در حال افشاگری از ماهیت ارتجاعی مزدوران رژیم بود. لذا مزدوران ارتجاع از او کینه عمیقی در دل داشتند. اما از آنجا که تهدیدات مکرر آنها نتوانست کوچکترین اثری در عزم آهنین اش بگذارد، لذا او را از حرفه‌ٔ آموزگاری اخراج کردند.

بعد از تشکیل ارتش آزادیبخش، حجت این قهرمان پرشور درصدد پیوستن آن و شرکت در صفوف مقدم مبارزه با رژیم درآمد. با تلاش و پیگیریهای فراوان از مرز خارج شده و خودش را به پایگاه‌های ارتش آزادیبخش رساند و یکی از رزمندگان مجاهد شد او با پشتکار فراوان دوره‌های آموزشی را طی کرد.

حجت‌الله از بیماری آسم رنج می‌برد و با وجودی که تمرینات و کارهای نظامی برایش مشکلات زیادی به‌وجود می‌آمد اما او با اراده استوارش بر این بیماری غلبه کرد؛ چرا که برای رسیدن به اهدافش هیچ مانعی را به‌رسمیت نمی‌شناخت.

به گواهی همرزمانش او تا روز آخر عملیات کبیر فروغ جاویدان شجاعانه جنگید و سرانجام بعد از سه روز نبرد و زرم جانانه به‌شهادت رسید و نام و یادش را در جاده‌های اسلام‌آباد و کرمانشاه تا روز پیروزی به ودیعه نهاد.