728 x 90

با یاد مجاهد شهید محسن داوودی

مجاهد شهید محسن داوودی
مجاهد شهید محسن داوودی

محل تولد: بابل
شغل: معلم
سن: 32
تحصیلات: دیپلم
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

زندگینامه شهید


محسن داوودی

تاریخ تولد: ۱۳۳۵

محل تولد: بابل

تحصیلات: دیپلم

شغل: معلم

سابقه مبارزاتی: ۱۰سال

محسن داوودی پنجمین شهید از خانواده مجاهدپرور داوودی است. برادرانش مجاهدین شهید محمد، علی، حسن و اسماعیل داوودی بین سالهای۶۰ تا ۶۴ توسط رژیم ضدبشری خمینی به‌شهادت رسیدند.

معلمی مهربان برای دانش‌آموزانش و یاری وفادار برای مردمش بود، پس از انقلاب ضد‌سلطنتی در اوایل سال‌۵۸ در قائمشهر با جنبش معلمین ارتباط برقرار کرد و وارد فعالیت سیاسی شد.

در پی تلاش برای وصل ارتباط خود با سازمان توانست در سال۶۴ از کشور خارج شود و به یکی از کشورهای همسایه ایران برود و در همین سال به منطقه اعزام شد.

پس از آموزشهای مقدماتی نظامی در یکی از پایگاههای مرزی سازمان مشغول به کار شد، پس از تشکیل ارتش آزادیبخش در قرارگاه سردار خیابانی‌ در امور پشتیبانی مسئولیت به عهده گرفت.

‌مدتی مسئولیت پیک بین قرارگاهها را برعهده داشت، و در اواخر سال‌۶۶ به قرارگاه اشرف منتقل شد و در یکی از تیپهای رزمی سازماندهی گردید.

همراه با رزمندگان همین تیپ به صحنه نبرد در عملیات فروغ جاویدان شتافت، و در عملیات مسئولیت کمک‌رسانی و رساندن آذوقه را به‌عهده داشت. ‌سرانجام طی یکی از نبردها در تنگه چهارزبر قهرمانانه به‌شهادت رسید.

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4a1b1b6f-5d4f-48ea-b962-98decd15d60d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات