728 x 90

با یاد مجاهد شهید اسماعیل اقبالی نژاد

مجاهد شهید اسماعیل اقبالی نژاد
مجاهد شهید اسماعیل اقبالی نژاد

محل تولد: آبادان
شغل: -
سن: 28
تحصیلات: متوسطه
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

اسماعیل از بین مردم خونگرم و مهربان آبادان برخاسته بود. سه سال را در اسارتگاه دژخیمان خمینی به سر برده بود و در همین دوران دو بار از زندان خمینی اقدام به فرار کرد. شور انقلابی او از همان زمان که پا در راه مجاهدت نهاد، در نوشته‌هایش موج می‌زند:

«... مادرجان، خواهران، برادران و دوستان عزیزم؛ یا باید سکوت پیشه می‌کردم و بر این همه جنایت و دجالگری خمینی جلاد مهر تأیید می‌زدم، یا نه حسین وار سلاح به دست گرفته و بر لشکر یزید زمانه که همان خمینی خون‌آشام می‌باشد یورش می‌بردم. من راه دوم را برگزیدم، چرا که هزار بار مرگ شرافتمندانه را بر زندگی ننگین ترجیح می‌دهم...

چگونه می‌شود در برابر این همه جنایت و خیانت سکوت پیشه کرد و دم برنیاورد. استثمار به وحشیانه‌ترین شکل خود در روستاهای ما وجود دارد و در شهرها هم همین‌طور.

فحشا به‌علت فقر، بیکاری، مواد مخدر و هزاران بلای دیگر که تحت حاکمیت خمینی دجال افزایش چشمگیر داشته است. مگر بعد از جنگ خودتان شاهد نبودید که آخوندهای رذل و پلید و مزدورانشان به‌خاطر دادن حداقل امکانات رفاهی چگونه به نوامیس جنگ‌زدگان تجاوز می‌کردند...

بله مادر جان، خواهران و برادران و دوستان عزیزم... من به‌خاطر همین عشق و علاقهٔ سرشارم به مردم زحمتکش کشورمان بود که به مجاهدین خلق پیوستم چون تنها راه سعادت مردم زحمتکش کشورم و از بین بردن هر گونه بهره‌کشی انسان از انسان را در ایدئولوژی توحیدی مجاهدین و تحت رهبری پاکبازانه و فداکارانهٔ برادر مسعود و خواهر مریم دیدم و بس...».

وصیت نامه مجاهد شهید اسماعیل اقبالی نژاد- ۸ اسفند سال۶۶

و این‌چنین اسماعیل قهرمان در آخرین برگ زندگی‌اش و با فدای جانش در این راه پرافتخار جزیی از گنجینهٔ پرافتخار مردم ایران شد.

وفا کرد بر مردم و میهنش

نمادی ز ایمان رزمندگان

به این شورشی مرد میدان درود

به رزم آفرینان ایران درود