728 x 90

با یاد مجاهد شهید سیدمحمد اعتضاد

مجاهد شهید سیدمحمد اعتضاد
مجاهد شهید سیدمحمد اعتضاد

محل تولد: شهر ری
شغل:
سن: 22
تحصیلات: دیپلم
محل شهادت: تهران
تاریخ شهادت: 15-4-1360
محل زندان: اوین

زندگینامه شهید


مجاهد شهید سید محمد اعتضاد متولد دوازدهم فروردین هزار و سیصد و سی و هشت در شهر ری و برادر مجاهد شهید سید علی اعتضاد است. محمد جوانی بلند قد و پاک و معصوم و علاقمند به هنر و بسیار با احساس و عاطفی بود. دیپلم گرفته بود و تصمیم داشت در کنکور هنر شرکت کند. او مسئول کوه رفتن با دوستانش بود. وی در جریان فعالیت‌های فاز سیاسی یک بار توسط کمیته ضدخلقی دستگیر و سپس آزاد شد.

با نزدیک شدن ۳۰خرداد و افزایش فعالیت‌های سیاسی وی در یکی از پایگاههای مجاهدین همراه شمار دیگری از دوستانش در ۲۷خرداد سال۶۰دستگیر شد.

محمد دلاور در جریان دستگیری و زندان به مقاومت برخاست و در فاصله اندکی بعد در تیرماه سال۱۳۶۰ به همراه شماری زیادی از مجاهدین در زندان اوین به جوخه اعدام سپرده شد و خون پاکش فدیه مسیر آزادی مردم ایران شد.

او در آخرین وصیت‌نامه‌اش نوشته است:

«بسم رب الشهدا
خدمت مادر و برادران و خواهران و کلیه اقوام و دوستان سلام عرض می‌کنم و امیدوارم حالتان خوب باشد. اینجانب محمد به جرم هواداری از سازمان مجاهدین خلق قرار است اعدام شوم. و از شما می‌خواهم برای من گریه نکنید. در ضمن من را در تاریخ بیست و هفتم خرداد شصت دستگیر کردند. و در این لحظه از تمامی شما خداحافظی می‌کنم و امیدوارم همگی موفق و مؤید باشید.
سید محمد اعتضاد
چهارده تیر شصت ساعت یازده شب»

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

سیدمحمد اعتضاد

 

سیدمحمد اعتضاد

 

سیدمحمد اعتضاد

 

تصویر مزار شهید


یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1946e778-7040-4884-8584-55d17a79e9d7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات