728 x 90

با یاد مجاهد شهید فاطمه فاضل زاده

مجاهد شهید فاطمه فاضل زاده
مجاهد شهید فاطمه فاضل زاده

محل تولد: تهران
شغل: دانشجو ی رشته پزشکی
سن: 22
تحصیلات: دانشجو
محل شهادت: تهران
تاریخ شهادت: 30-3-1360
محل زندان: -

زندگینامه شهید


مجاهد شهید فاطمه فاضل‌زاده در ۱۴اردیبهشت ۱۳۳۸در تهران متولد شد، دوران ابتدایی و دبیرستان را در تهران به پایان رساند، و در سال۵۸در رشته پیراپزشکی ادامه تحصیل داد.

فاطمه فعالیت سیاسی را در سال۵۷در رابطه با انقلاب علیه رژیم منفور پهلوی آغاز کرد، و در سال۵۸با سازمان آشنا شد و به‌طور گسترده به فعالیت پرداخت.

او پس از آشنایی با سازمان در کادر انجمن دانشجویان مسلمان (هوادار مجاهدین خلق) فعالیتش را با سازمان شروع کرد و تا سرفصل کودتای فرهنگی خمینی در سال۱۳۵۹ در تمامی فعالیت‌های دانشجویی دانشجویان هوادار سازمان فعال بود.

او در انجام کارهای جمعی، فداکاری و سخت‌کوشی در میان همرزمانش زبانزد بود، و به‌لحاظ فردی نیز ساده پوش بود و می‌خواست زندگی‌اش مانند زنان محروم میهنش باشد.

به خانواده‌اش سفارش کرده بود بعد از او هر چه را که دارد به سازمان بدهند و خانواده‌اش به‌ویژه خواهرش به‌وجود او افتخار می‌کردند.

او پس از ۳۰خرداد سال۶۰ نیز در ارتباط با سازمان فعالیت انقلابیش را ادامه داد و در همین سال دستگیر و پس از تحمل شکنجه‌های بسیار توسط دژخیمان خمینی به جوخه اعدام سپرده شد.

 

 

 

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1eb5605b-eeb6-4e35-8636-454f7e5b2702"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات