728 x 90

با یاد مجاهد شهید فرهاد غلامعلی

مجاهد شهید فرهاد غلامعلی
مجاهد شهید فرهاد غلامعلی

محل تولد: تهران
شغل:
سن: 26
تحصیلات: دانشجو رشته جراحی
محل شهادت: تهران
تاریخ شهادت: 27-4-1363
محل زندان: -

 

زندگینامه شهید


محل تولد: تهران

سن: ۲۶سال

تحصیلات: دانشجوی ارتوپدی

محل شهادت: تهران

تاریخ شهادت: ۲۷تیر ۱۳۶۳

نام زندان‌: اوین

تأهل: متأهل دارای دو فرزند

فرهاد غلامعلی در سال۱۳۳۷ در تهران در یک خانواده مذهبی بدنیا آمد متأهل دارای دو فرزند بود. با شروع تظاهرات ضدسلطنتی در انقلاب ۵۷ پرشور و اکتیو در تمامی صحنه‌ها حضور داشت.

بعد از پیروزی انقلاب ضدسلطنتی هوادار سازمان مجاهدین شد و مجاهدی پرشور بود و در تمامی صحنه‌ها در جنگ با ارتجاع حضور فعالی داشت و سر از پا نمی‌شناخت. هرجا بسیجیان و پاسداران برای جلوگیری از فعالیت مجاهدین در خیابان‌ها می‌ریختند و مانع فروش نشریه مجاهد می‌شدند، فرهاد اولین نفری بود که در صحنه حاضر می‌شد و با شجاعت رودرروی مزدوران می‌ایستاد و اجازه سرکوب به آنها نمی‌داد و از فعالیت‌های مجاهدین و خودش دفاع می‌کرد و مانع ضربه زدن پاسداران و بسیجی‌ها به هواداران بود.

در تظاهرات ۳۰خرداد در میدان فردوسی بود که مزدوران برای دستگیری‌اش حمله کرده بودند ولی او توانست از دست پاسداران فرار کند.

بعد از ۳۰خرداد سال۶۰ او در قسمت معلمین فعالیت خودش را ادامه داد و برای مستقر شدن یاران مجاهدش برای ادامه نبرد و جنگ با پاسداران اقدام به گرفتن چندین پایگاه در تهران کرد، یکی از پایگاههایی که فرهاد گرفته بود توسط پاسداران شب پرست شناسایی شد و با آر پی جی مورد حمله قرار گرفت که ۴مجاهد خلق در آن بشهادت رسیدند. و یا در پایگاه دیگر که وی گرفته بود مجاهد شهید حیدر نیاکان اقامت داشت و در حمله پاسداران به پایگاه شهید شد.

بعد از مدتی به‌دلیل همین فعالیت‌هایش توسط پاسداران در تهران شناسایی شد و دیگر امکان گرفتن پایگاه در تهران را نداشت از این روبه شهر ساوه رفت در شهر ساوه درگرفتن پایگاهی توسط پاسداران شب دستگیر و تحت شدیدترین شکنجه‌ها قرار گرفت به‌طوری‌که قادر به راه رفتن نبود و پاسداران وی را روی زمین کشیده و در همین وضعیت وی را به زندان اوین بردند و تا مرداد۱۳۶۳ در زندان اوین در ایستادگی به عهد و پیمانهایش با خدا و خلق و مجاهدین استوار ماند و بشهادت رسید.

اگر چه زندگی مبارزاتی فرهاد کوتاه بود از آنجا که روحیه جنگده‌اش با فدا و صداقت عجین بود، به‌سرعت ارزشهای مجاهدی را کسب کرد.

فرهاد عاشق مبارزه و جنگ با پاسداران بود و ایمان داشت که آزادی مردم اسیرش در گرو همین جنگ مبارک است، به همین خاطر در مواجه با پاسداران پرشور، جنگده، خستگی‌ناپذیر بود و خودش را فدای آرمانش و آزادی مردمش می‌کرد.

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1175257f-ea2b-4f8e-ae86-7de26ca6e429"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات