728 x 90

با یاد مجاهد شهید گلناز (منیره) غلامی

مجاهد شهید گلناز (منیره) غلامی
مجاهد شهید گلناز (منیره) غلامی

محل تولد: قائم شهر
شغل:
سن: 26
تحصیلات: دیپلم
محل شهادت: قائم شهر
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان:

 

زندگینامه شهید


زندگینامه مجاهد شهید منیره غلامی
منیره متولد سال 1341درقائمشهر و دانشجو بود، او که به همراه برادرش اکبر در جریان انقلاب ضد سلطنتی در تظاهراتها شرکت داشت، از این طریق با سازمان آشنا شد.
 
وی بعد از پیروزی انقلاب در بهمن سال 1357در ارتباط با بخش دانش‌آموزی سازمان در قائمشهر قرار گرفت. منیره و سایر خواهران و برادرانش همه به هواداری از مجاهدین در قائمشهر شناخته شده بودند، و خانه آنها یکی از اماکنی بود که همواره برای تجمعات و فعالیتهای تبلیغی سیاسی مورد استفاده قرار می‌گرفت.
 
او در تمام فعالیتهای افشاگرانه فاز سیاسی شرکت داشت وبا تشدید سرکوب آزادیها از طرف رژیم و مزدوران چماقدارش بعد از 30خرداد سال 1360، به دلیل این‌که فرد شناخته شده‌ای بود  توسط مزدوران سپاه دستگیرشد و تا سال 1364در زندان به مقاومت خود ادامه داد.
 
پس از پایان محکومیت در سال 1364از زندان آزاد ش، دستگیری مجدد او در سال 1367به اتهام ارتباط با برادرش احمد و پاسخ به تلفنهای او بود.
  اتهام اصلی وی  هواداری از مجاهدین و هم‌چنین مظنون به اعزام به منطقه مرزی بود، ولی چون نتوانسته بودند چیزی را ثابت کنند به وی سه ماه محکومیت دادند.
پدر منیره خوشحال از کوتاه بودن این محکومیت بود و در آخرین ملاقات به احمد گفت: ”به منیره سه ماه حکم دادند! که الآن دو ماه آن را گذرانده و ماه آینده آزاد می‌شود“.
 
اما جلادان که طبق فتوای خمینی موضوع حکم وزندان و غیر زندان... برایشان مطرح نبود، تنها ملاک را که ندامت بود جلوی منیره قرار می‌دهند و منیره قهرمان مرگ سرخ‌فام و ایستادن بر سر آرمان آزادی مردم ایران را به ننگ تسلیم به دیکتاتوری آخوندی ترجیح داد و به‌شهادت رسید.
او به عهد خود با خدا و خلق وفا کرد. نامش گرامی و راهش پر رهرو باد.
 
دیگر شهدای خانواده 
اکبر غلامی برادر شهیدسال 1360درگرگان شهید شد.
خدیجه (گلناز) غلامی خواهر شهید سال 1361سمنان در درگیری به‌شهادت رسید و مزدوران سپاه جسد شهید را به ماشین بستند و در خیابان های شهر روی زمین کشیدند.
احمد غلامی برادر شهید سال 1367 از بابل به گرگان منتقل شد و در آنجا به‌شهادت رسید، مزار او در کنار قبرستان عمومی شده در زیر درختان جنگلی می‌باشد.
علی اصغر برادر شهید سال 1367 در زندان اوین به‌شهادت رسید.
ناصر افتخاری (همسر گلناز) سال 1361 در شهر دامغان در درگیری خیابانی به‌شهادت رسید.

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

 

 
 
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e37681fa-a6e9-4727-bad0-33afb1d849f8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات