728 x 90

به یاد مجاهد شهید منیره غلامی

منیره غلامی
منیره غلامی

محل تولد: قائمشهر
شغل: ديپلم
سن: 26
تحصیلات: -
محل شهادت: ساری
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

 
زندگینامه مجاهد شهید منیره غلامی
منیره متولد سال 1341درقائمشهر و دانشجو بود. او که به همراه برادرش اکبر در جریان انقلاب ضد سلطنتی در تظاهراتها شرکت داشت، از این طریق با سازمان آشنا شد. وی بعد از پیروزی انقلاب در بهمن سال 1357در ارتباط با بخش دانش‌آموزی سازمان در قائمشهر قرار گرفت. منیره و سایر خواهران و برادرانش همه به هواداری از مجاهدین در قائمشهر شناخته شده بودند و خانه آنها یکی از اماکنی بود که همواره برای تجمعات و فعالیتهای تبلیغی سیاسی مورد استفاده قرار می‌گرفت. او در تمام فعالیتهای افشاگرانه فاز سیاسی شرکت داشت وبا تشدید سرکوب آزادیها از طرف رژیم و مزدوران چماقدارش بعد از 30خرداد سال 1360بدلیل این‌که فرد شناخته شدهای بود، توسط مزدوران سپاه دستگیرشد و تا سال 1364در زندان به مقاومت خود ادامه داد. با اتمام مدت محکومیتش در سال 1364از زندان آزاد شد. دستگیری مجدد او در سال 1367به اتهام ارتباط با برادرش احمد و پاسخ به تلفنهای او بود. ولی اتهام اصلی وی، هواداری از مجاهدین و هم‌چنین مظنون به اعزام به منطقه مرزی بود، ولی چون نتوانسته بودند چیزی را ثابت کنند به وی سه ماه محکومیت دادند. پدر منیره خوشحال از کوتاه بودن این محکومیت بود و در آخرین ملاقات به احمد گفت: ”به منیره سه ماه حکم دادند! که الآن دو ماه آن را گذرانده و ماه آینده آزاد می‌شود“. ولی جلادان که طبق فتوای خمینی موضوع حکم وزندان و غیر زندان... برایشان مطرح نبود، تنها ملاک را که ندامت بود جلوی منیره قرار می‌دهند و منیره قهرمان مرگ سرخ‌فام و ایستادن بر سر آرمان آزادی مردم ایران را به ننگ تسلیم به دیکتاتوری آخوندی ترجیح داد و به‌شهادت رسید. او به عهد خود با خدا و خلق وفا کرد. نامش گرامی و راهش پر رهرو باد.
 
دیگر شهدای خانواده 
اکبر غلامی برادر شهیدسال 1360درگرگان شهید شد.
خدیجه (گلناز) غلامی خواهر شهید سال 1361سمنان در درگیری به‌شهادت رسید و مزدوران سپاه جسد شهید را به ماشین بستند و در خیابان های شهر روی زمین کشیدند.
احمد غلامی برادر شهید سال 1367 از بابل به گرگان منتقل شد و در آنجا به‌شهادت رسید، مزار او در کنار قبرستان عمومی شده در زیر درختان جنگلی می‌باشد.
علی اصغر برادر شهید سال 1367 در زندان اوین به‌شهادت رسید.
ناصر افتخاری (همسر گلناز) سال 1361 در شهر دامغان در درگیری خیابانی به‌شهادت رسید.