728 x 90

با یاد مجاهد شهید محمد هادی (محمود) غلامی‌مفرد

مجاهد شهید محمد هادی (محمود) غلامی‌مفرد
مجاهد شهید محمد هادی (محمود) غلامی‌مفرد

محل تولد: مشهد
شغل: دانشجو
سن: 29
تحصیلات: لیسانس مهندسی
محل شهادت: تهران
تاریخ شهادت: 10-5-1361
محل زندان: سه سال وکیل آباد مشهد / زندان قصر در تهران

زندگینامه شهید


زندانی زمان شاه: ۳ سال وکیل‌آباد مشهد / زندان قصر در تهران

نحوه شهادت: تهاجم پاسداران به پایگاه مجاهدین

محمد هادی غلامی در سال۱۳۳۲ در مشهد به دنیا آمد. وی از فعالان دانشجویی در دانشکده علوم دانشگاه مشهد بود. وی در جریان اعتراضات و اعتصابات دانشجویی در سال۵۴ توسط ساواک دستگیر و زندانی شد و مدتها همانند سایر همرزمان دانشجویش که دستگیر شده بودند، زیر فشار روحی و شکنجه بازجویان ساواک قرار داشت.

در جریان انقلاب ضدسلطنتی به‌دست توانای خلق همراه با سایر برادران همرزمش از زندان آزاد شد و پیام زندانیان سیاسی مشهد پس از آزادی در مسجد دانشگاه توسط او قرائت شد.

هادی که ابتدا در ستاد سازمان در مشهد مشغول فعالیت بود با کسب صلاحیتهای لازم بعد از مدت کوتاهی از ستاد مشهد به ستاد سازمان در تهران منتقل شد.

وی قبل از ورود به فاز نظامی مدتی نیز به‌عنوان خبرنگار مجاهد، مقالاتی برای نشریه تهیه و تدوین می‌کرد.

یکی از همرزمانش درباره او نوشت است:

«در اواخر فاز سیاسی بودیم و در خانه‌یی که ابوذر ورداسبی هم در آنجا بود، هادی را دیدم. مثل همیشه گیرا و صمیمی و دوست داشتنی و قاطع بود. آخرین شبی که با او بودم برایم از آرمان سازمان صحبت کرد و آموزش داد. به من در مورد خیانت اپورتونیستها و دادگاه تقی شهرام و از شهدای سازمان قبل از ضربه اپورتونیستی و بعد از ضربه اپورتونیستی، گفت و حرفهای زیادی زد. استواری و قاطعیت انقلابی‌اش برایم خاطره‌ای فراموش ناشدنی است».

سرانجام محمد هادی با عشق‌اش به آرمان سازمان مجاهدین و با یک دنیا شوق زندگی و مبارزه در ۱۰مرداد سال۶۱ در پایگاه مجاهد والا مقام شهید سیاوش سیفی که مورد هجوم پاسداران وحشی و جانی قرار گرفته بود، پس از نبردی قهرمانانه با سپاهیان جهل و جنایت به‌شهادت رسید و به عهد و پیمانش با خدا و خلق و سازمان محبوبش وفادار و استوار ماند.

تلویزیون رژیم خبر این درگیری را اعلام کرد. خانواده این مجاهد قهرمان در پیگیری برای تحویل‌گیری پیکر پاکش، در دفتر آمار بهشت زهرای تهران، متوجه می‌شوند که پاسداران شهید هادی را به همراه ۱۵تن دیگر از همرزمانش به‌طور دسته‌جمعی دفن کرده و ردی به خانواده نمی‌دهند.

حبیب غلامی برادر کوچکتر هادی هم از شهیدان قتل‌عام سال۶۷ می‌باشد که بعد از ۷سال اسارت و شکنجه در زندان بدنام اوین بشهادت رسید

یاد مجاهد شهید محمدهادی و برادر سربدارش حبیب گرامی و راهشان پر رهرو باد.

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b0fcf2be-b5bc-4be3-844a-19b9d621ec13"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات