728 x 90

با یاد مجاهد شهید محمدصادق گلزاده غفوری

مجاهد شهید محمد صادق گلزاده غفوری
مجاهد شهید محمد صادق گلزاده غفوری

محل تولد: ساوه
شغل: دانشجو
سن: 23
تحصیلات: -
محل شهادت: تهران
تاریخ شهادت: 28-6-1360
محل زندان: -

زندگینامه شهید


مجاهد شهید محمد صادق گلزاده غفوری (فرزند آیت‌الله علی گلزاده غفوری) پس از علنی شدن فعالیت‌های سازمان در زمان شاه و در نیمه اول دهه۵۰ از هواداران مجاهدین بود.

وی در دانشگاه همراه با چند تن از همفکرانش در حمایت از سازمان و تبلیغ آرمانهای آن یک گروه کوچک دانشجویی تشکیل داد. صادق پس از مدتی فعالیت در این رابطه دستگیر و پس از شکنجه و بازجویی به زندان قصر منتقل شد و پس از مدتی در ارتباط با سازمان قرار گرفت.

وی در جریان انقلاب ضدسلطنتی مانند سایر زندانیان سیاسی به همت خلق قهرمان ایران از زندان آزاد شد و فعالیتش را در سازمان ادامه داد.

صادق قبل از ۳۰خرداد۱۳۶۰ فعالیت‌های مختلف سازمانی را به گونه‌یی شایسته انجام داد، پس از ۳۰خرداد نیز به فعالیت‌های انقلابی خود ادامه داد.

وی در جریان یک فعالیت انقلابی مورد حمله مزدوران رژیم قرار گرفت و مجروح شد. مزدوران خمینی او را با تنی مجروح دستگیر کرده و در همان حالت به زیر شکنجه بردند.

صادق قهرمان پس از هفته‌ها مقاومت در زیر شکنجه دژخیمان زندان اوین، سرانجام

به دستور امام جنایتکاران تیرباران گردید.

 

وصیتنامه شهید محمد صادق

بنام خدا و به‌نام خلق قهرمان ایران

اینجانب محمد صادق گلزاده فرزند علی دارای شماره شناسنامه ۱۰۲۹ صادره از ساوه پس از بررسی عملکرد رژیم کنونی حاکم بر ایران که از ابتدا بر پایه انحصار طلبی و حذف سایر نیروهای مخالف، که بعضاً خیلی خیر خواهانه و از موضع مترقیانه به مخالفت با طرز تفکر حاکم بر روند امور اجرا‌یی مملکت می‌پرداختند قرار داشت، قابل پیش‌بینی بود که این خشک مغزی روزی جلوی رشد تمام استعداد های تکاملی انسان را در این کشور خواهد گرفت.

آری، می‌دیدیم بی‌شرمانه تفکر پوسیده و ارتجاعی خود را تحت نام اسلام و قانون اساسی تصویب کردند و با تقلبهای بزرگ، مجلس نمایندگان قلابی درست کردند که پیوسته حقوق خلق را زیر پا بگذارند. و کسی هم مزاحمشان نشود، خفقان مطبوعاتی ایجاد کردند و...  ولی مجاهدین خلق و میلیشیای قهرمان که حاضر نبودند حتی ذره‌ای از مطالبه حقوق اساسی خلق کوتاه بیایند پیوسته در زیر ضربات مرتجعین قرار داشتند ولی هم‌چنان در سنگر مبارزه و مقاومت ماندند خلق را به حقوقشان آگاه کردند.

و اینک پس از کودتای ارتجاعی خمینی و کشتار بی‌رحمانه‌ی بهترین فرزندان خلق در راهپیما‌یی روز ۳۰خرداد و اعدامهای شبانه‌روزی جوانان انقلابی، قهر انقلابی تحت لوای پرافتخار سازمان مجاهدین خلق ایران هر چه پر فروغ تر رخ می‌نماید و راه آینده‌ی خلق را روشن می‌نماید. به‌امید روزی که ارتش خلق، یکپارچه و مسلح بساط ظلم و استثمار رژیم خونخوار خمینی را از میهنمان بر چیند و به زباله‌دان تاریخ بیندازی.

پیش بسوی جامعه بی‌طبقه توحیدی مرگ بر پیرکفتار ارتجاع خمینی و مزدوران خونخوارش

سلام بر خلق – زنده با د آزادی و اسلام انقلابی

محمد صادق گلزاده

۱۳۶۰/۵/۲۹

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5951cc59-7c4c-44ce-be0c-26156cc144d1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات