728 x 90

با یاد مجاهد شهید پرویز گودرزی

پرویز گودرزی
پرویز گودرزی

محل تولد: کرمانشاه
شغل: دبیر راهنمایی
سن: 33
تحصیلات: فوق ديپلم
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

پزویز گودرزی

محل تولد: کرمانشاه

تحصیلات:  فوق دیپلم

شغل: دبیر

سابقه مبارزاتی: ۷ سال
پرویز متولد ۱۳۳۴ از کرمانشاه معلم مدرسه راهنمایی و از نیروهای فعال دوران حکومت شاه در کرمانشاه بود و دوبار دستیگر و بعد از یک ماه آزاد شد.
  بعد از پیروزی  انقلاب عاشق برادر مسعود شده بود و نوارهای سخنرانی مسعود در دانشگاه تهران را تکثیر و پخش می‌کرد.
او دریکی از مدارس منطقه جعفر اباد کرمانشاه تدریس می‌کرد ، و خیلی تحت‌تاثیر وضعیت مالی مردم آنجا قرار گرفته بود.
  عمده درآمد خود را برای بچه‌های مدرسه وسایل تهیه می‌کرد، بهمین دلیل در بین مردم آن منطقه شناخته شده و بعنوان هوادار  سازمان از او یاد میکردند.   
یک‌شب که‌برا ی دیدن یکی از شاگردانش به‌محل آنها رفته بود ،می‌بیند با پدرش دریک محل نگهداری الاغ زندگی می‌کنند.
پس مشاهده وضعیت زندگی این پرد و فرزند اوگفت«دیگر از این زندگی سیر و متنفر هستم»، و تاب قرار ندا شت و همه تلاش او این بود که این خانواده را دریک جایی اسکان بدهد .
اهالی  منطقه   اورا دوست داشتند ، وقتی درسال ۱۳۵۹ آموزش و پرورش استان کرمانشاه از رفتن پرویز به مدرسه جعفر آباد به دلیل اینکه هوادار سازمان بود جلوگیری کرد،  اهالی  منطقه تظاهرات کردند و بچه ها به مدرسه نرفتند تا اینکه پرویز برگردد  .
او از افتادگی و فروتنی خاصی برخوردار بود و خیلی مورد علاقه دوستان وآشنایان بود، زمان دستگیری خرداد ۶۲توسط سپاه در یک قرار محاصره شده و ازناحیه دست گلوله خورده و مجروح می‌شود در زیر شکنجه بینایی او به صفر می‌رسد.
پرویز از فعالان کرمانشاه بود و در جریان ۲۵خرداد سال ۶۰که جریان سنجابی اعلام راهپیمایی کردند ونیامدند، پرویز مورد تهاجم فلانژ‌های گروه شیت درکرمانشاه قرار گرفت و ۱۲ضربه چاقو خورد.
او حدود ۵ماه  مورددرمان قرارگرفت تا  زنده ماند، اما به دلیل قطع شدن رگ اصلی،  یک پایش لنگ شد. 
 پس از دستگیری در سال ۶۲با عشق به مسعود که خیلی او را دوست داشت، سر برقدم او نهاد و در مقابل جوخه اعدام ایستاد و از آرمان وعقیده‌اش دفاع کرد وکوتاه نیامد.
 
پرویز گودرزی پرویز مجاهد شهید پرویز گودرزی

مجاهد شهید پرویز گودرزی

خاطره:
از فعالیت های خوب او دوران انتخابات ریاست جمهوری برادر مسعودبود که یادم هست استاد گنجه ای برای سخنرانی به کرمانشاه آمد که درحین سخنرانی پرویز کنار او نشسته بود یک مرتبه اعلام شد برادر مسعودکنارگیری کرده پرویز ناگهان بلند شد و مسجد را به هم ریخت و سخنرانی که برای معرفی برادر درجریان کاندید ریاست جمهوری بود به تظاهرات تبدیل شد و پرویز جلو افتاد و همه مردم در مسجد و خیابان به دنبال او تا شهربانی تظاهرات کردند که منجربه درگیری شد
 
 
 
 
 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات

با یاد مجاهد شهید پرویز گودرزی