728 x 90

سالروز شهادت شیرزن مجاهد خلق عفت حداد

سالروز شهادت شیرزن مجاهد خلق عفت حداد
سالروز شهادت شیرزن مجاهد خلق عفت حداد

محل تولد: سبزوار
شغل: دیپلم
سن: 32
تحصیلات: -
محل شهادت: عراق
تاریخ شهادت: 27-2-1374
محل زندان: -

 

زندگینامه شهید


۲۷اردیبهشت، یازدهمین سالروز ترور ناجوانمردانه مجاهد خلق عفت حداد از مسئولان و فرماندهان مجاهدین توسط تروریستهای صادراتی رژیم آخوندی است. این جنایت سبعانه، سندی دیگر از مظلومیت مجاهدین و تروریسم افسار گسیخته رژیم آخوندی را پیش روی جهانیان می‌گشاید.
روز ۲۷ اردیبهشت سال ۷۴، تروریستهایی که توسط وزارت اطلاعات رژیم آخوندی مسلح شده و به قصد ترور به بغداد اعزام شده بودند، در یکی از خیابانهای بغداد، خودروی حامل زنان مجاهد خلق را هدف قرار داده و از پشت به روی سرنشینان آن آتش گشودند و سپس متواری شدند.
دراین تهاجم بزدلانه، مجاهدخلق، عفت حداد عضو شورای ملی مقاومت ایران و از مسئولان پشتیبانی ارتش آزادیبخش ملی و فرشته اسفندیاری از مسئولان ستاد تبلیغات مجاهدین و گوینده با سابقه صدای مجاهد به شهادت رسیدند. شبکه تروریستهای خمینی در عراق، چندی بعد از این تهاجم زبونانه در یک درگیری دیگر با مجاهدین، متحمل ضربات سنگینی گردید.
در پی این جنایت، رئیس جمهور برگزیدهٴ مقاومت،خانم مریم رجوی، این ترور رذیلانه را اوج جنایت و تروریسم افسار گسیخته رژیم آخوندی توصیف کرد و تأکید نمود که این جنایت بی‌سابقه مبین خصومت هیستریک و کور ملایان با زنان و اعتراف به نقش و جایگاه زنان مجاهد در پیشبرد مقاومت است.
مجاهد شهید عفت حداد از برجسته ترین نمونه‌های زنان رها و توانمند از انقلاب ایدئولوژیک مجاهدین بود. او در سال ‌در سبزوار به‌دنیا آمد. ۱۶ساله بود که به واحدهای میلیشیای مجاهد خلق پیوست. مثل همه میلیشیاها با نام «مسعود» چشم به دنیای انقلاب و مبارزه برای آزادی گشود. او در دوره مبارزات سیاسی افشاگرانه در برابر آزادیکشیهای خمینی، در کار توزیع و فروش نشریه، تکثیر اطلاعیه و ترویج آگاهیها فعالیت می‌کرد.
با آغاز مقاومت انقلابی، به واحدهای مقاومت پیوست. وی در تیرماه۶۰ در‌جریان موج گسترده دستگیریها توسط پاسداران خمینی در سبزوار دستگیر شد، اما توانست با هوشیاری از چنگ دژخیمان بگریزد. مجاهد دلیر عفت حداد در سال‌به ارتش آزادیبخش پیوست و در امور پشتیبانی به‌کار پرداخت . پس‌از مدتی به‌دلیل توانمندیهایی بسیارِ ناشی از انقلاب ایدئولوژیک، مسئولیتهای هرچه سنگین‌تری را با شایستگی به‌دوش کشید. مجاهد خلق عفت حداد هنگام شهادت، چهار فرزند ۹ تا ۱۴ساله داشت.

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/174a587c-d6b5-493a-9657-d92fbeb8a5a5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات