728 x 90

با یاد مجاهد شهید سیاوش ابراهیمی

مجاهد شهید سیاوش ابراهیمی
مجاهد شهید سیاوش ابراهیمی

محل تولد: يزد
شغل: معلم ، دانش آموز رشته معماری
سن: 23
تحصیلات: -
محل شهادت: یزد
تاریخ شهادت: 9-10-1360
محل زندان: -

زندگینامه شهید


مجاهد شهید سیاووش ابراهیمی پس از انقلاب ضدسلطنتی در ارتباط با سازمان قرار گرفت و در زمینه تبلیغ مواضع انقلابی سازمان مجاهدین در میان مردم یزد به‌ویژه جوانان این شهر فعال بود.

وی پس از ۳۰خرداد ۶۰ نیز این فعالیت‌ها را تا ۲۰آذر ماه سال۶۰ مخفیانه ادامه داد و در این روز توسط مزدوران سپاه پاسداران ضدخلقی دستگیر و به یکی از خانه‌های امن سپاه منتقل شد.

وی پس از انتقال به شکنجه‌گاه سپاه زیر شدیدترین شکنجه‌ها قرار گرفت، طوری که بعد از ۲روز روانه بیمارستان شد، و پس از بهبودی نسبی او را به زندان رسمی سپاه برده و در سلول انفرادی نگه‌داشتند.

پس از لو رفتن مسئولیت سیاووش توسط یکی از خائنین، حاکم شرع بی‌درنگ وی را محکوم به اعدام از طریق بدارآویختن کرد و این حکم ضدانقلابی را در یکی از محلات هوادار نشین یزد در صبح روز ۹دی ۶۰ به اجرا درآورد.

سیاووش قهرمان صبح بدار آویخته شد و تا ساعت۶ عصر همان روز، پیکرش را برای زهرچشم گرفتن از مردم در بالای دار نگه‌ داشتند. اکثر مردم نفرتشان را به این جنایت رژیم ابراز می‌کردند، و خشم مردم نسبت به رژیم آن‌چنان بودکه در آن روز عناصر مزدور سپاه تمامی منطقه را تحت کنترل خودشان داشتند و مردم را تحت‌نظر داشتند.

هنگام بدار آویختن سیاووش خانواده‌اش از این جریان اطلاعی نداشتند، و تا یک هفته بعد نیز که جسد سیاوش در سردخانه بیمارستان بود، دژخیمان خمینی به خانواده او اطلاعی ندادند.

در تمامی مدتی که سیاووش زیر شکنجه بود، هیچ‌گونه اطلاعی به دشمن نداد و سرانجام نیز با حفظ اسرار خلق قهرمانانه به‌شهادت رسید.

یادش گرامی

 

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/02756c3b-4ea0-4af4-8693-c0134bba5517"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات