728 x 90

به یاد مجاهد شهید اصغر (حشمت) اسماعیلی

مجاهد شهید اصغر (حشمت) اسماعیلی
مجاهد شهید اصغر (حشمت) اسماعیلی

محل تولد: شهرضا
شغل:
سن: 28
تحصیلات: دیپلم
محل شهادت: اصفهان
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: -

زندگینامه شهید


بسم الله الرحمن الرحیم. و من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

سوره احزاب آیه ٢٣

از میان مومنان مردانی هستند که به عهد و پیمانی که با خدای خود بستند مردانه وفا نمودند و به‌شهادت رسیدند، و عده‌یی دیگر نیز در انتظار این سر نوشتند و تغییری در اراده و آهنین و فولادی آنها داده نمی‌شود احزاب، ۲۲

به نام خدا و به نام خلق قهرمان ایران

بنام خون و به نام پیروزی انقلاب دمکراتیک و رهایی‌بخش مردم ایران و به نام تمامی شهدای به خون خفته خلق و در رأس تمامی آنها سردار و پرچمدارمان موسی خیابانی و زن مجاهد سمبل زن انقلابی، مجاهد خلق شهید قهرمان اشرف ربیعی.

 

مترس از جنگ مترس از مرگ

که این شب رو به پایان دارد ای دوست بخوان آواز بخوان آواز

که دریا قصد طوفان دارد ای دوست

شبی آخر خدایا به سویت پرگشایم خوشا در وقت پرواز بمیرم آی بمیرم

اکنون که مشغول نوشتن این نامه هستم دوران زیر اعدام را می‌گذرانم و در همین جا به یاد می‌آورم سال۱۳۵۰ (اگر اشتباه نکنم) که رهبر کبیر سازمان در سیاهچالهای رژیم شاه خائن همین دوران زیر اعدام را می‌گذراند.

با مرور بر تاریخچه پرافتخار سازمان از آنزمان تاکنون (در) سرتاسر زندانهای خمینی ضدبشر هواداران زیادی همین شرایط زیر اعدام را می‌گذرانند به پاکی و مطهری سرچشمه جوشان و خروشان یعنی سازمانمان پی می‌برم.

سازمانی که ریشه آن در زمین محکم و استوار قرار دارد و شاخ و برگ آن در هوا ریشه درخت طیبه‌ای که توسط بنیانگذاران سازمان بالاخص معلم کبیرمان حنیف در زمین زده شد.

أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ﴿

حال بگذار هر چه خمینی و مزدوران او می‌خواهند (بگویند)

هر شب تعدادی از برگ و شاخه‌های فرعی این درخت تنومند را بچینند، ولی مهم اصل درخت است که در زمین ریشه آن محکم و استوار بر قرار است.

بلی ریشه آن در بطن جامعه دوانیده شده است چون فرصت کم است و شرایط حساس است سعی می‌کنم این نامه را زیادی (طولانی) ننویسم.

در شرایط کنونی من به این نتیجه رسیدم که کاش بیشتر فعالیت کرده بودم این جمله را اکنون با تمام وجود می‌فهمم می‌خواهم زنده بمانم و بیشتر فعالیت کنم در مورد شما خانواده‌ام بعضی وقتها که فکر می‌کنم می‌بینم خیلی زجر و ناراحتی ….

و به‌خاطر شما ناراحت می‌شوم و سپس به خود می‌آیم و به خود می‌گویم که ناراحت شدن نشانه ناشکری از وضعیت می‌باشد و درست نیست.

من که آگاهانه قدم در این راه گذاشتم و افتخار هم می‌کنم که در این شرایط به سر می‌برم و شما خانواده‌ام هم بالاخره خدایی دارید.

و انشاءالله که می‌توانید تحمل کنید ولی خانواده عزیزم به‌ویژه پدر و مادر دلسوز و مهربانم، دوری و جدایی از شما می‌دانم هم برای شما سنگین هست وهم برای خودم، ولی تحمل خلق محروم و در زنجیرمان در حاکمیت ننگین خمینی سنگین‌تر هست.

رهایی خلق و انقلاب بها می‌طلبد و وظیفه من هم در این شرایط پرداخت آن قسمت بهایی که به‌عنوان یک پیشتاز مجاهد خلق به دوشم هست.

آن هم ریختن خونم می‌باشد و در فردای ایران آزاد و دمکراتیک که دیگر مردم در آرامش و صلح و صفا زندگی می‌کنند، دیگر خبری از زور و ظلم و ستم خون‌ریزی و جنگ و آبادی قبرستانها و گسترش زندانها نیست.

به جای اینها در جهت بر پایی یک کشور آباد و آزاد و مستقل و آبادان حرکت و کوشش می‌شود، تمامی شهدای خلق زنده و جاوید و حاضر و بالاخره این‌که شما خانواده‌ام تا آنجایی که می‌توانید به سازمان (که) در جهت رهایی خلق می‌کوشد کمک کنید

این نامه اگر اشکالاتی از نظر …. و رویت دارد به‌دلیل شرایط می‌باشد انشاالله که می‌بخشید و بدانید که رژیم رو به زوال خمینی یقیناً در برابر مقاومت رو به اعتلای خلقمان مجبور به فنا و نابودی می‌باشد و بهار آزادی میهنمان بلا تردید در راه می‌باشد. با ایمان به پایان رسیدن هر شب تیره و ظلمانی خمینی شب پرست و رهایی خلق در زنجیر مان و رود خروشان خون شهیدان ضامن پیروزی محتوم خلق ماست خانواده عزیزم خیلی دوستتان دارم.

عباس خیلی دوستت سلام …. .

 

مرگ بر خمینی زنده باد صلح و آزادی درود بر رهبران عقیدتی‌مان مسعود و مریم رجوی

...

پیش به سوی جامعه بی‌طبقه توحیدی

اصغر اسماعیلی امین ۱۴/۶۲ساعت حدود نامفهوم نوشته شده

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

-مجاهد شهید اصغر اسماعیلی

 

تصویر مزار شهید


مزار مجاهد شهید اصغر (حشمت) اسماعیلی

مزار مجاهد شهید اصغر (حشمت) اسماعیلی

 

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/92f2ed5b-b4ee-410f-b7fa-c5c836594de4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات