728 x 90

با یاد مجاهد شهید شهناز جدیدیان

مجاهد شهید شهناز جدیدیان
مجاهد شهید شهناز جدیدیان

محل تولد: آبادان
شغل: -
سن: 28
تحصیلات: متوسطه
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

 

زندگینامه شهید


 شهناز جدیدیان

تاریخ تولد: ۱۳۳۹

محل تولد: آبادان

تحصیلات: متوسطه

سابقه مبارزاتی: ۹سال

شهناز جدیدیان در سال۵۸ از طریق برادرش با مجاهدین آشنا شد، و در نهاد دانش‌آموزی و محلات فعالیت می‌کرد.

سال۶۱ از کشور خارج شد و خود را به منطقه رساند، شهناز خیلی زود راه مبارزه با ارتجاع را برگزید و قهرمانانه آن را به پیش برد.

آن‌چه در زیر می‌آید قسمتی از نامه یک سرباز است که خود شاهد صحنه رزم و دلاوری این شیرزن مجاهد بوده است: «پنجشنبه ۶مرداد: حوالی ظهر برای تعقیب نیروهای ارتش آزادیبخش از تپه‌ها بالا می‌رفتیم که ناگهان بارانی از گلوله به سمت ما باریدن گرفت.

به‌خاطر حجم آتش و استمرارش تصور می‌کردیم که حداقل با یک گروه ۱۰۰نفره از مجاهدین روبه‌رو هستیم.

فرمانده و معاون فرمانده ما و حدود ۱۰۰تن از بسیجیها کشته شدند، طوری روی ما آتش می‌کردند که تمامی نیروهای ما ‌ـ‌۶۰۰۰ نفر‌ـ‌ به‌کلی درمانده و مستأصل شده بودند.

نزدیکیهای صبح بود که فرمانده جدید ما با استفاده از روشنی هوا موضع مسلسل آنان را پیدا کرد و با آر.پی.‌جی به سمت آنان شلیک کرد.

وقتی از تپه بالا رفتیم با کمال شگفتی شاهد صحنه‌یی بودیم که هیچ‌گاه از خاطرم نمی‌رود، پشت تیربار یک شیرزن مجاهد روی خاک افتاده بود.

یکی دیگر از پشت تیر خورده بود و نفر سوم زخمی شده و از صحنه رفته بود، همه در دل قهرمانی و جسارت آنها را تحسین می‌کردیم. او درحالی جنگیده بود که یک پایش کاملاً متلاشی شده بود.

به رغم  دستور فرماندهی دشمن  غروب همان روز یک سرباز با کمک یکی از اهالی منطقه هر دو شهید را در همان محل به خاک سپردند، تا در آینده خلق ایران یاد این فرزندان دلیر و قهرمان خود را آن‌چنان‌که شایستهٌ آنان است گرامی بدارد…».

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/cea80cf8-f66d-4d70-a909-9417af569b20"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات