728 x 90

با یاد مجاهد شهید محمد رضا جعفری

مجاهد شهید محمدرضا جعفری
مجاهد شهید محمدرضا جعفری

محل تولد: سبزوار
شغل:
سن: 26
تحصیلات: دیپلم
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان:

 

زندگینامه شهید


محمدرضا جعفری

سال تولد: ۱۳۴۱

محل تولد: سبزوار

تحصیلات: دیپلم

سابقه مبارزاتی: ۹سال

زندانی سیاسی: ۳سال

«…‌‌زمان پیوستن من  به سازمان مصادف بود با حمله مزدوران و چماقداران رژیم به مراکز و دفاتر سازمان و انجمنها، دیدن این وضعیت و انحصارطلبی دستگاه حاکم موجب جذب من به سمت سازمان شد.

پیش از آن برای شرکت در عمران و آبادانی کشور به جهاد سازندگی روی آورده بودم، اما خیلی زود متوجه شدم که این ارگان ضدانقلابی رژیم جوابگوی خواستهای مردم و انقلاب نیست.

در روز ۳۱خرداد۶۰ دستگیر شدم و بعداً به‌خاطر فعالیت در تشکیلات داخل زندان   به  ۳سال حبس محکوم شدم…».

محمدرضا جعفری پس از رهایی از زندان  در سال۶۵ از ایران خارج شد و به منطقه رفت، از آن زمان تا هنگام شهادت در فروغ جاویدان، مسئولیتهای مختلفی را به‌عهده گرفت.

در کارزار فروغ ، محمد رضا دلیرانه به میدان شتافت و بر خصم ضد بشری یورش برد، اما در یکی از صحنه‌ها به اسارت دشمن در آمد ووحشیانه  شکنجه شد،  چندی بعد توسط دژخیمان به شهادت رسید و به کهکشان جاودانه   فروغهای آزادی پر کشید.

«…‌ایمان دارم که بهار بزرگ‌، بهار آزادی خلق قهرمان و در‌زنجیر ایران در راه است و به روزگاری نه‌چندان دیر، بهار طبیعت بر بهاران آزادی منطبق خواهد شد و دل و جان مردم ایران، چنان‌که خاک پرگهر ایران به شقایق و لاله آذین خواهد گشت. سوگند یاد می‌کنم به خروش خلق قهرمان ایران و سازمان پیشتاز آن، مجاهدین خلق ایران، که تا زمانی که روحی در بدن دارم،  لحظه‌یی در راه رسیدن به هدفهای خلق و انقلاب کوتاهی نکنم… باشد که بتوانم در این مسیر سرباز فداکار مسعود و مریم و خلق قهرمان ایران باشم…».وصیتنامه  ـ  ۱۹بهمن۶۶

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a4f0e98c-ecfd-4832-9633-94e18719a5a7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات