728 x 90

با یاد مجاهد شهید فیروزه جامبر صادقیان

مجاهد شهید فیروزه جامبر صادقیان
مجاهد شهید فیروزه جامبر صادقیان

محل تولد: تبريز
شغل: قهرمان ورزش ، مربی ورزش
سن: 29
تحصیلات: دیپلم
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

 

زندگینامه شهید


فیروزه جامبرصادقیان

تاریخ تولد: ۱۳۳۸

محل تولد: تبریز

تحصیلات: دیپلم

شغل  : سرپرست شرکت تولیدی

سابقه مبارزاتی: ۸سال

فیروزه جام‌برصادقیان (سارا) سال۵۹ با مجاهدین آشنا شد، پیش از آن از ورزشکاران شناخته شده تبریز و کاپیتان تیم والیبال دختران تبریز بود.

او ‌تا سال۶۲ همراه با تعدادی دیگر از هواداران سازمان با تشکیل هسته‌یی به فعالیتهای خود ادامه داد. در سال۶۳ راهی منطقه شد و تا تشکیل ارتش آزادیبخش عهده‌دار مسئولیتهای انقلابی در تشکیلات مجاهدین بود. 

پس از آن در تیپهای رزمی سازماندهی شد و پس از طی دوره‌های آموزشی به‌دلیل توانمندیها و صلاحیتهایی که داشت، در موضع فرمانده دسته قرار گرفت.

عواطف انقلابی و احساسات پرشور فرمانده سارا را در گزارشش بعد از مانور تیپها می‌توان دید:«…‌‌نمی‌دانم از کجا شروع کنم و چطوری احساساتم را بیان کنم، ‌از خیل میلیشیای جان‌برکف مجاهد خلق بگویم یا از لشکرهای رهائیبخش مجاهد خلق؟

دیروز سلاح احمد، بمب گوهر، خون هر شهید… و حالا تبدیل شده به، لشکر، گردان، خمپاره، توپهای سنگین… خروش رزمندگان زیر آسمان پاک… شعارشان با چهچهه دوشکا هم‌آوا شنیده می‌شد که "خون شهیدانمان، رنج اسیرانمان، در تو گره می‌خورد، رجوی قهرمان"…».

 

در عملیات فروغ جاویدان مجاهد دلیر فیروزه جامبر صادقیان   به صحنه شتافت و آخرین برگ حیات انقلابیش را با استقامت، استواری، صلابت و قاطعیت یک شیرزن مجاهد در این عملیات کبیر میهنی و عقیدتی رقم زد.و به جاودانه فروغهای  آزادی پیوست .

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2b104352-81e6-4433-a9ab-9e6e846c9dab"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات