728 x 90

با یاد مجاهد شهید صادق جوادی

مجاهد شهید صادق جوادی
مجاهد شهید صادق جوادی

محل تولد: اليگودرز
شغل: -
سن: 26
تحصیلات: متوسطه
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

زندگینامه شهید


تاریخ تولد: ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز

تحصیلات: متوسطه

سابقه مبارزاتی : ۱۰سال

زندانی سیاسی: ۵سال

«…‌‌انقلاب ایدئولوژیک کینه‌ام را نسبت به خمینی خونخوار و آدمکش و عشقم را نسبت به مجاهدین بالاخص رهبری والامقام آنها بی‌نهایت کرد.

وقتی   مسعود این سمبل انسانیت  لیست شهیدان را در قتلگاه حسین سمبل آزادگی و معلم ایثار و فدا هدیه کرد، و با فریاد هل من ناصر ینصرنی از خلق قهرمان ایران یاری طلبید، از آن به بعد من لحظه‌یی از فکر وصل غافل نبودم». دست‌نوشته  ـ ۲۶اسفند۶۵

 

صادق جوادی از زمان دستگیری برادرش توسط ساواک شاه خائن با مسائل سیاسی آشنا شد و سال۵۷ فعالیتش را در تهران شروع کرد. عشق و علاقه او نسبت به مجاهدین همراه با روحیه خلاق و پرکارش، از او میلیشیای پرشوری ساخته بود که خستگی نمی‌شناخت.

سال۶۰ دستگیر و روانه شکنجه‌گاهها گردید و ۴سال در زیر انواع شکنجه‌های دژخیمان بود، یک هفته پس از آزادی از زندان  ارتباط تلفنی با سازمان برقرار کرد اما  دوباره دستگیر و روانه زندان شد. صادق پس از پایان دوره مجدد اسارتش در آذر۶۵ باز درصدد وصل به سازمان برآمد.

سال۶۶ از ایران خارج شد و خود را به منطقه مرزی و پایگاههای ارتش آزادیبخش رساند، دوران آموزش و آمادگی برای ورود به گردانهای رزمی را  با موفقیت گذراند.

در عملیات کوشک شرکت داشت و سرتیم نفوذ بود. در عملیات کبیر فروغ جاویدان فرماندهی یک گروه رزمی را به‌عهده داشت. او پس از ساعتها رزم و حماسه، قهرمانانه به‌شهادت رسید و به  جاودانه‌فروغها   پیوست.

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4e7cc38a-ea08-48f7-9c16-c4ec6e1544f0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات