728 x 90

با یاد مجاهد شهید محمود کلهر

مجاهد شهید محمود کلهر
مجاهد شهید محمود کلهر

محل تولد: شهر ری
شغل: دانشجو
سن: 36
تحصیلات: -
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

 
 

زندگینامه شهید


محمود کلهر
تاریخ تولد‌: ۱۳۳۱
محل تولد‌: شهر ری
تحصیلات‌: دانشجوی ریاضی
سابقهٌ مبارزاتی‌: ۱۴سال
زندانی سیاسی: ۱ سال در زمان شاه
محمود کلهر در سال۵۳ در زمان رژیم شاه وارد مبارزات دانشجویی شد و در اواخر۵۴ در ارتباط با مجاهدین قرار گرفت.
  سال۵۵ به زندگی مخفی روی آورد، در مرداد۵۶ دستگیر شد و به ۱۵سال زندان محکوم گردید، و ۲۰آذر۵۷ از زندان آزاد شد.
بعد از آزادی از زندان   بلافاصله فعالیت سازمانیش را ادامه داد،مدتی در حفاظت مقر مرکزی سازمان در پاریس مسئولیت به‌عهده داشت. سپس راهی منطقه شد و در بخشهای مختلف سازمان به انجام وظایف انقلابیش پرداخت.
سرانجام پس از قریب ۱۴سال مبارزه خستگی‌ناپذیر با دو رژیم دیکتاتوری شاه و شیخ، در عملیات فروغ جاویدان به عهدش با خدا و خلق وفا نمود و به‌شهادت رسید.
«…‌با ایمان به ارزشهای والای ایدئولوژی اسلام انقلابی که تبلور عینی آن را در مرحله کنونی در رهبری عقیدتی مجاهدین خلق یافته‌ام، به راه مجاهدین که همان راه سراسر فدای پیشوای تاریخی‌مان امام حسین است، گام نهادم.
  اعتقاد کامل دارم که این مسیر تنها راه سعادت، کمال دین و وصول به خداگونگی است، حال چه باک که در این راه پرافتخار خون من نیز مثل هزاران رزمنده‌یی که با امید و آرزوی امحای استثمار و بهره‌کشی با رهبری پاکباز خویش عهد بسته و جان خود را بر سر آن نهادند، ریخته شود.
روزی که دور نیست، مردم ایران بیشتر از امروز درخواهند یافت که در راه خلق ارزشهایی که رهبری عقیدتیمان  ما را رهنمون شد، فدای جان و مال و منال، مقدم‌ترین گام است.
مداری که هر کس بدان توفیق یافت بالاتر از شهیدان بلکه در کنار صدیقین جای گرفت، به امید فردای ایران و خلقم که آزاد خواهد شد و در آزادی ایران آباد، شادی و غرور تمامی خانه‌ها را فرا خواهد گرفت…».
وصیت‌نامه ‌ـ‌ ۲۰مهر۶۶

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/aca0cbc6-8852-464d-997e-482aaeacf6cc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات