728 x 90

با یاد مجاهد شهید احترام کارگر

مجاهد شهید احترام کارگر
مجاهد شهید احترام کارگر

محل تولد: اصفهان
شغل:
سن: 21
تحصیلات: دانشجو
محل شهادت: اصفهان
تاریخ شهادت: 8-2-1361
محل زندان: -

زندگینامه شهید


مجاهد شهید احترام کارگر در اصفهان به دنیا آمد، پس از پایان تحصیل در دبیرستان وارد دانشگاه شد و در رشته زیست شناسی تحصیل را ادامه داد. او از پرشورترین فرماندهان میلیشیا در اصفهان بود که در تمامی فعالیت‌های مجاهدین در اصفهان فعال بود.

پس از ۳۰خرداد ۶۰ به‌دلیل شناخته‌شدگی در اصفهان به مشهد رفت، اما در یک سفر که به اصفهان برگشته بود در خانه‌شان دستگیر و روانه زندان شد.

در مدت اسارت مزدوران بارها با اعمال فشار و شکنجه از احترام خواستند که تن به ندامت در یک مصاحبه تلویزیونی بدهد، اما این مجاهد پرشور و مقاوم هر بار با برخورد قاطع خود به آنها جواب نه می‌داد، تا این‌که سرانجام به حبس ابد محکومش کردند.

احترام در زندان نیز دست از فعالیت علیه رژیم برنداشت و آن‌چنان فعال بود که به‌رغم این‌که او حکم ابد داشت دژخیمان تصمیم به اعدام او گرفتند.

خانواده احترام در ملاقاتی که با او داشتند متوجه شدند که این آخرین ملاقات با احترام است و دژخیمان او را بزودی اعدام خواهند کرد.

جنایتکاران آخوندی، احترام را در حالی‌که فقط ۲۴سال داشت، به منطقه‌یی کوهستانی بردند و با شلیک هشت گلوله تیربارانش کردند. پیکر پاک احترام را آن‌قدر روی سنگها کشیدند که وقتی به خانواده‌اش تحویل دادند سراسر بدنش زخمی بود.

شعری از مجاهد شهید احترام کارگر:

زشوق وصل و رهایی زپای ننشینم

کنون چو شمع بسوزم زدرد و رنج فراق

شب سیاه به پایان همی‌رسد یاران

به مادرم بگو ای پیک نو بهار امید

زالتهاب دیدن معشوق چوبه را بوسید

چو گل شکفت و برفت از دیار رنج و فراق

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


مزار مجاهد شهید احترام کارگر

مزار مجاهد شهید احترام کارگر

 

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/208e89d0-b14f-49e6-8f74-5f882e03d5f9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات