728 x 90

با یاد مجاهد شهید مژده کریمی

مجاهد شهید مژده کریمی آزاد
مجاهد شهید مژده کریمی آزاد

محل تولد: تهران
شغل: دانشجو
سن: 29
تحصیلات: -
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

 

زندگینامه شهید


مژده کریمی 

تاریخ تولد: ۱۳۳۸

محل تولد: تهران

تحصیلات: دانشجوی مهندسی شیمی

سابقه مبارزاتی: ۱۰سال

مژده کریمی  از دانشجویان فعال در جریان قیام ضدسلطنتی بود، ودر  سال۵۷ با مجاهدین آشنایی پیدا کرد و راه و آرمان آنان را برگزید.

  پس از پیروزی قیام در بخش دانشجویی ستاد سازمان در شیراز فعالیت خود را شروع کرد، و  هم‌چون دیگر میلیشیای مجاهد خلق فعالانه در کار تبلیغی‌ـ‌ افشاگرانه شرکت داشت. ‌

  سال۵۹ به تهران رفت و با دانشجویان هوادار سازمان در دانشگاه پلی‌تکنیک به فعالیت خود ادامه داد.، در آن زمان تحت مسئولیت مجاهد قهرمان معصومه عضدانلو بود و از این شیرزن مجاهد خلق تأثیرات زیادی پذیرفت.

در تظاهرات ۳۰خرداد۶۰ فعالانه شرکت داشت، بعد از۳۰خرداد به عضویت واحدهای عملیاتی درآمد، و در تظاهرات مسلحانه ۵مهر۱۳۶۰، مسئولیت یک تیم آتش را به‌عهده داشت.

مدتی ارتباطش قطع شد  اما از تلاش باز‌نایستاد، و سرانجام موفق شد از طریق به‌کارگیری رهنمودهای صدای مجاهد با سازمان تماس بگیرد و کد رادیویی‌ـ‌ ارتباطی دریافت کند.

او در پی یافتن راهی برای خروج از کشور و وصل مستقیم با سازمان بود، و  سرانجام  موفق شد با استفاده از امکانات مردمی از کشور خارج شده و در ارتباط با سازمان قرار بگیرد.

  بهار سال۶۷ وارد قرارگاههای ارتش آزادیبخش شد و یک دوره فشردهٌ آموزشی را گذراند، فروغ جاویدان آخرین نبرد مژده دلیر بود، نبردی که در آن  رزمی تمام‌عیار را به پیش برد و قهرمانانه به‌شهادت رسید، و هم‌چون ستاره‌یی به کهکشان جاودانه‌فروغها پیوست. 

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7aa024f8-2f33-45ca-9b74-2e301feaeb57"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات