728 x 90

با یاد مجاهد شهید محمد کاوندی

مجاهد شهید محمد کاوندی
مجاهد شهید محمد کاوندی

محل تولد: زنجان
شغل: مهندس راه و ساختمان
سن: 28
تحصیلات: -
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

 

زندگینامه شهید

محمد کاوندی

تاریخ تولد: ۱۳۳۹

محل تولد: زنجان

تحصیلات: لیسانس راه و ساختمان ـ آمریکا

سابقهٌ مبارزاتی: ۷سال

محمد کاوندی  در سال۵۷ برای ادامه تحصیل عازم آمریکا شد، از تابستان سال۶۰ در ارتباط با انجمن دانشجویان مسلمان آمریکا ـ‌هواداران سازمان مجاهدین‌ـ قرار گرفت.

در شعبه انجمن در نیویورک و بوستون فعال شد  و مسئولیت روابط خارجی را بر‌عهده گرفت، همزمان در آکسیونهای جمع‌آوری کمک مالی برای سازمان فعالانه شرکت کرد.

او هم‌چنین مسئول نیرویی تظاهرات بزرگ انجمن در ۱۹بهمن۶۴ و ۳۰خرداد۶۵ بود، سال۶۵ به منطقه اعزام گردید و در یکانهای رزمی سازماندهی  و در چندین رشته عملیات شرکت کرد. «…‌از صمیم قلب با تمام وجود پیوند خود را با این راه و مکتب توحید ناب مجاهدین خلق صحه می‌گذارم، و تحت رهبری عقیدتی مسعود و مریم با جان و با تمام وجودم خالصانه و صادقانه آماده فدا کردن هر چیز و همه‌چیز هستم.

میان من و مجاهدین با رژیم خمینی فقط و فقط آتش سرخ گلوله است و بس، جواب خود را به رژیم خمینی از لوله سلاحم می‌دهم…». وصیت‌نامه ـ‌ ۷مرداد۶۶

محمد با قلبی مالامال از عشق نسبت به رهایی خلق و کینه‌یی عمیق و انقلابی به خمینی دجال و رژیم ضدبشریش در خلق حماسی‌ترین نبرد مجاهدین  فروغ جاویدان، کوشید و پس از رزمی جانانه با مزدوران دشمن، در اوج شرف و افتخار به‌شهادت رسید.

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/debd4d69-ebb8-43dc-8923-2d938db98e29"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات