728 x 90

با یاد مجاهد شهید پویا علائی

مجاهد شهید پویا علائی
مجاهد شهید پویا علائی

محل تولد: تهران
شغل: دانشجو
سن: 21
تحصیلات: -
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

زندگینامه شهید


پویا علایی

تاریخ تولد‌: ۱۳۴۶

محل تولد‌: تهران

تحصیلات‌: دانشجو ـ آمریکا

سابقه مبارزاتی‌: ۷سال

پویا علایی از سال۵۸ مجاهدین را می‌شناخت و در ارتباط با انجمن هواداران مدرسه‌شان بود و در فاز نظامی عضو یک هسته مقاومت بود.

سال۶۲ به خارج کشور رفت و سال۶۵ ارتباطش با انجمن دانشجویان مسلمان در آمریکا فعال شد، مدتی بعد به‌طور تمام‌وقت و حرفه‌یی در انجمن به فعالیت پرداخت و تقاضای اعزام به منطقه را کرد. او از انگیزه‌های بالایی برخوردار بود و با کار و مسئولیت بسیار فعال برخورد می‌کرد.

در جریان عملیات فروغ جاویدان در یکی از تپه‌های خروجی اسلام‌آباد موضع گرفته بود. به‌رغم نداشتن مهمات کافی دلاورانه جنگید و بی‌باکانه رودروی دشمن ایستاد و شماری از آنان را با نارنجکهای خود به‌هلاکت رساند.

سرانجام در نبردی نابرابر پویای قهرمان در اوج شرف و افتخار به‌شهادت رسید و ستاره درخشان دیگری از کهکشان فروغهای جاویدان شد.

اما دشمن ضربه‌خورده و کینه‌توز جسد این شهید قهرمان را به رگبار بست. «…‌من پویا علایی یکی از بیشمار فرزندان خلق مجاهدپرور ایرانم که عزم جزم کرده تا بساط ظلم و جور و تباهی را در این نقطه از گیتی برهم زده و عشق و محبت را جانشین کینه و نفرت سازم.

من از جنگ بیزار و عاشق صلحم ولی اکنون می‌جنگم. من یک سربازم، یک رزمنده، یکی از صدهزارانم، یکی از عاشقان راه بی‌پایان هستی.

من کی‌ام؟ یک مجاهد، یک مجاهد که در یک کف جان خویش و در کفِ دیگر سلاح پرغرورش هر زمان له خلق و علیه ظالمان می‌غرد. من از مسعودم…». از وصیت‌نامه ـ ۲۰اسفند۶۵

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/744a93a6-24dc-4197-8598-78cd5b88ac51"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات