728 x 90

با یاد مجاهد شهید کریم مالک زاده مراغی

 مجاهد شهید کریم مالک زاده مراغی
مجاهد شهید کریم مالک زاده مراغی

محل تولد: تهران
شغل: دانشجوي مهندسي
سن: 28
تحصیلات: -
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

کریم مالک‌زاده‌مراغی

تاریخ تولد: ۱۳۳۹

محل تولد: تهران

تحصیلات: دانشجوی برق

سابقه مبارزاتی: ۱۱سال

کریم مالک‌زاده‌مراغی از سال۵۶ و همزمان با شکل‌گیری انقلاب ضدسلطنتی با شرکت در اعتصابات و تظاهرات، فعالیت‌ سیاسی خود را آغاز کرد. ‌

  سال۵۸ با مجاهدین آشنا شد و در ارتباط با سازمان به فعالیت پرداخت،در تظاهرات ۳۰خرداد فعالانه شرکت داشت.

 آذرماه۶۴ به منطقه مرزی اعزام گردید و  پس از آن در چند رشته عملیات شرکت کرد، اما حماسی‌ترین نبرد و پرشکوهترین فراز زندگیش نبرد کبیر فروغ جاویدان بود.

مجاهد دلیر کریم مالک‌زاده مراغی در صحنه‌های مختلف قهرمانانه جنگید و سرفرازانه به خون تپید. وی در وصیت‌نامه‌اش نوشته است: «…‌آرمان نفی استثمار تنها از طریق سازمان با یک پشتوانه ایدئولوژیک قوی و رهبری ذیصلاح مسعود و مریم ،که خود را در تمامی زمینه‌ها نشان داده و آمادگی خود را برای فدا در راه آرمانهای خلق و انقلاب تا بالاترین درجات آن به اثبات رسانده‌اند، قابل اجرا می‌باشد…

مسیری که در محور آن مبارزه مسلحانه سراسری به‌عنوان محک کلیهٌ نیروها و اثبات صداقت و نزدیکی به خدا و خلق قرار دارد.

مسیری که از ابتدای شکل‌گیری آن با جریانها و موجوداتی درگیر بود و آنها را از سر راه انقلاب برداشت و برمی‌دارد، که هر کدام کافی بود تا دوباره انقلاب را به قربانگاه ببرند.

مسعود با دست‌گذاشتن روی شاهرگ گردن خود گفت ک  نمی‌گذارم باز هم حقوق این خلق محروم و ستم‌کشیده پایمال بشود ،و باز دورانی را این همیشه میوه‌چینان فرصت‌طلب به سیاهی و مصیبت برای مردم تبدیل کنند.با وجود تمام اینهاست که این مسیر را انتخاب کردم و با تمام وجود به دنبال آن خواهم رفت…».

 

محمدمهدی زمانی بهمراه کریم مالک زاده

محمدمهدی زمانی بهمراه کریم مالک زاده

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات

با یاد مجاهد شهید کریم مالک زاده مراغی