728 x 90

به یاد مجاهد شهید عباس زریباف

Abbas Zaribaf
Abbas Zaribaf

محل تولد: اصفهان
شغل: مهندس مکانيک
سن: 36
تحصیلات: -
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

تاریخ تولد: 1331
محل تولد: اصفهان
تحصیلات: دانشجوی مکانیک
سابقهٌ مبارزاتی: 14سال
عباس زریباف، اولین‌بار در سال53 توسط مجاهد شهید علیرضا الفت با مجاهدین آشنا شد. در سال58 در صف هواداران سازمان قرار گرفت و به فعالیت پرداخت. در فاز سیاسی در ارتباط با بخش اطلاعات سازمان مأموریتهایی را در کشف توطئه‌های سپاه پاسداران رژیم بر‌عهده گرفت. در این رابطه اطلاعات ارزشمندی را به‌دست آورد که افشای آنها توسط سازمان، سبب رسوایی خمینی دجال و آگاهی مردم گردید. در شهریور سال60 به زندگی مخفی روی آورد. در سال61 از کشور خارج شد و ارتباط خود را با سازمان برقرار کرد.
در بخشهای مختلف از جمله بخش اطلاعات عهده‌دار مسئولیت شد. در میان همرزمانش به‌عنوان فردی پرتلاش و پرکار معروف بود. انقلاب ایدئولوژیک سازمان در سال64 سرفصلی در زندگی مبارزاتیش بود و او را با آرمانها و هدفهای سازمان در مدار جدید پیوند زد. پس از انقلاب درونی در نامه‌یی خطاب به رهبری نوشت: «… آن‌قدر از پیوستن به خلق سرشار از عشق هستم و آن‌قدر مطمئن و راحت هستم که در پوست خود نمی‌گنجم…».
پس از تشکیل ارتش آزادیبخش در یکانهای رزمی سازماندهی شد. در فروغ جاویدان شرکت کرد و در یکی از نبردهای حماسی آن دلاورانه جنگید. صبح روز پنجشنبه، چهارمین روز نبردها از ناحیهٌ پا مجروح شد و قهرمانانه به‌شهادت رسید.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات