728 x 90

با یاد مجاهد شهید اصغر فلاحی قادیکلائی

مجاهد شهید اصغر فلاحی قادیکلائی
مجاهد شهید اصغر فلاحی قادیکلائی

محل تولد: قائم شهر
شغل:
سن: 0
تحصیلات: دانش‌آموز
محل شهادت: قائم شهر
تاریخ شهادت: 7-1-1360
محل زندان:

زندگینامه شهید


پس از انقلاب ضدسلطنتی در ۲۲بهمن سال۵۷، رژیم خمینی و حزب موسوم به جمهوری اسلامی که نزد بسیاری از مردم و نیروهای مبارز به «حزب چماق به‌دستان» و «حزب چماقداران» معروف بود، برای سرکوب نیروهای انقلابی توسط اوباش وابسته به خود به مراکز و گردهم‌آیی‌های آنها با چوب، چماق، دشنه و ساتور حمله می‌کرد.

در جریان حملات اوباش وابسته به این باند منفور، پاسداران و کمیته‌چی‌های ضدمردمی به مراکز مجاهدین و انجمنهای هوادار آن، و هم‌چنین حمله به میلیشاهای قهرمان مجاهد خلق که در خیابان‌ها نشریه و اعلامیه‌های سازمان را توزیع و آرمان آنرا ترویج و تبلیغ می‌کردند تا مقطع ۳۰خرداد سال۶۰، حدود ۵۴نفر از هواداران سازمان و میلیشاها به دست این اوباش به‌شهادت رسیدند.

یکی از میلیشیاهایی که توسط آنها به‌شهادت رسید مجاهد شهید اصغر فلاحی قادیکلایی در قائمشهر بود.

جریان شهادت اصغر شهید به این صورت بود که از چند روز مانده به پایان سال۵۹ مزدوران چماق به دست وابسته به حزب منفور هواداران مجاهدین را در روستای قادیکلای قائمشهر مورد تهدید و ارعاب قرار دادند. آنها تهدید کردند در صورت ادامه فعالیت هواداران در این روستا اهالی پایین محله (محله سکونت هواداران) را به خاک و خون می‌کشند.

یک شب تعدادی از عناصر چماقدار و عضو فعال انجمن اسلامی روستای قادیکلا وابسته به رژیم از اهالی روستا خواستند از فعالیت‌های هواداران جلوگیری کنند.

اهالی زیر بار این خواست آنها نرفتند و تعدادی از جوانان هوادار مجاهدین روی دیوارها شعارهایی مبنی بر خلع ید از حزب چماقداران روی دیوارهای روستا نوشتند.

شب‌هنگام عناصر وابسته به رژیم شعارها را پاک کردند و روز بعد جوانان را تهدید کرده، و سپس حملات گسترده‌یی را به محل فعالیت و تبلیغات هواداران شروع کردند.

حملات چماقداران وابسته به بسیج و حزب منفور جمهوری چند روز بعد نیز ادامه یافت، و در روز ۵فروردین سال۶۰ آنها به مرکز تبلیغاتی هواداران سازمان حمله کردند و آنرا به محاصره درآورند.

در جریان این درگیری میلیشیای مجاهد خلق اصغر فلاحی به دفاع از برادران خویش برخاست و در محاصره عده زیادی چماقدار خمینی قرار گرفت.

یکی از این عناصر با کارد بزرگی به اصغر حمله‌ور شد و کارد را در ران راست او فرو برد و آنرا شکافت به حدی که خون به‌شدت از پای اصغر فوران می‌کرد.

اصغر شهید به دیوار تکیه کرده و بی‌حس شد، اما این مزدور خمینی هم‌چنان ضربات کارد را بر اصغر می‌کرد، و اوباش همدست او هم به سوی مردم تیراندازی کردند.

علاوه بر اصغر دو نفر از اهالی روستا نیز مضروب و مصدوم شدند، در حالی که اصغر غرق در خون بود مردم او را به بیمارستان هلال احمر قائم‌شهر رساندند. اما دیگر کار از کار گذشته بود و پزشکان نتوانستند او را نجات بدهند و صبح روز بعد به‌شهادت رسید.

 

مختصری از زندگی انقلابی مجاهد شهید اصغر فلاحی

مجاهد شهید اصغر فلاحی قادیکلایی در سال۱۳۳۹ در خانواده‌ای زحمتکش به دنیا آمد، . پدر و مادرش از طریق پرورش کرم ابریشم او و ۸ فرزند دیگرشان را بزرگ کردند.

اصغر تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان هنر و دوره‌ٔ راهنمایی را در دبیرستان ”رباب“ قادیکلا گذراند، سپس به قائم‌شهر رفت و در رشته خدمات در دبیرستان لارینی به تحصیل ادامه داد.

وی در دوره انقلاب فعالانه در تظاهرات و سایر فعالیت‌های مردمی شرکت می‌کرد، و پس از انقلاب نیز از آنجا که تحقق آرمانهای خود را در اسلام انقلابی مجاهدین خلق یافت، فعالیت‌های خود را در این جهت ادامه داد.

او در مدرسه در پخش اعلامیه و نصب تراکت و پلاکارد سخت کوشا، و در سهمیه کمک مالی به سازمان نیز فعال بود.

در مخالفت با فعالیت‌های او و خانواده‌اش یک بار پس از عاشورای سال۵۹، چماقداران به قصد دستگیری او به خانه پدری‌اش هجوم برده و تمامی نشریات و کتابهای سازمان را به غارت بردند اما موفق به دستگیری او نشدند.

در روزهای اول فروردین سال۶۰ چماقداران مزدور خمینی به بهانه پاک کردن دیوارهای روستا از شعارهای انقلابی به محل فعالیت تبلیغی هواداران سازمان یورش بردند.

در جریان آن بار دیگر دست خمینی جلاد و حزب منفور وابسته به او از آستین چماقداران اجیرشده بیرون آمد، و خون پاک فرزند دلاور مردم قادیکلا و قائمشهر اصغر فلاحی ر ا به زمین ریختند.

پیکر پاک این شهید مجاهد توسط انبوهی از مردم قائمشهر تشییع و خاکسپاری شد، پس از خاکسپاری یکی از اعضای خانواده وی خانواده‌اش را قرائت کرد.

 

پیام خانواده مجاهد شهید اصغر فلاحی به مردم قائمشهر

به‌نام خدا و به‌نام خلق قهرمان ایران

مردم قهرمان و آزاده قائم‌شهر – خواهران – برادران

این شهید نه فقط به خانواده ما بلکه به همه خلق تعلق دارد و بی‌شک سالار شهیدان امام حسین از این همه تجلیل شما از مقام شهید خرسند خواهند بود. شهادت اصغر شهادت یک نسل انقلابی است شهادت همه زحمتکشان است، پیام مظلومیت همه زندانیان انقلابی مجاهد است.

شهادت اصغر رسوایی دیگری است که بر پرونده‌ٔ سیاه حزب چماقداران افزود. مردم قهرمان، شهادت اصغر را به همه‌ٔ شما تبریک می‌گوییم و ما می‌دانیم که شما پویندگان راه اوهستید. حزب چماقداران و ایادی معلوم‌الحال آن گمان نکنند که با شهادت اصغر راه او به پایان رسید.

شهادت اصغر برگ زرینی است بر شهادت طلبی مجاهدین و گام دیگری است در جهت حاکمیت کارگران و دهقانان - در جهت برگزاری جامعه بی‌طبقه توحیدی.

بی‌دلیل نیست که شما مردم خواهان برکناری حزب چماق‌دار جمهوری هستید، مگر همین یک هفته پیش نبود که تعلمی به‌اصطلاح دادستان قائم‌شهر از شما مردم آزاده قادیکلا می‌خواست که فرزندان مجاهدتان را به چماقداران و ژ-۳ به‌دستان تسلیم کنید، و شما مردم و رنجدیده با حمایت از فرزندانتان چه مشت محکمی بر دهان یاوه گویان کوبیدید.

آقای دادستان چه کسی را فریب می‌دهید؟ شما در مقابل این همه چماق داری و شهادت فرزندان ستم کشیده خلق تاکنون چه کرده‌اید؟ که اکنون قول دستگیری قاتل شهیدمان را می‌دهید.

همه مردم شما و ایادی ژ -۳ به‌دست و چماق دارتان را به‌خوبی می‌شناسند و تنها راه‌حل را برکناری حزبتان از مواضع قدرت می‌دانند. پاسخ همه دردها و گرفتاریهای را در راه‌حل‌های انقلابیون (نامفهوم) یعنی مجاهدین خلق می‌بینند.

به همین دلیل است که این همه از پیشتازان رهایی یعنی مجاهدین خلق حمایت می‌کنند. راه اصغر، راه عین‌الله پورعلی است راه نادعلی فلاح پور یعنی راه حنیف‌نژاد – امام حسین و همه آزادگان تاریخ است.

پیروزباد انقلاب رهایی‌بخش زحمتکشان

بر قرار باد پرچم خونبار مجاهدین در ادامه رسالت پیامبران

ازطرف خانواده شهید

 

قسمتی از اطلاعیه مجاهدین خلق درباره شهادت برادران مجاهد اصغر فلاحی و اصغر قدس به دست عمال چماقدار و ایادی مسلح انحصارطلبان در قائم‌شهر و قزوین

در قسمتهایی از اطلاعیه چنین آمده است؟

وَمَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلَّا أَن یُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزِیزِ الْحَمِید

از آنان انتقام نمی‌گیرند مگر به‌خاطر آن‌که به خدای عزیز و منزه ایمان آورده‌اند-

هموطنان مبارز مردم آگاه و قهرمان قائمشهر و قزوین!

... ... ... ... ... ... ... . اینک خبر می‌رسد که در روزهای ششم و هفتم فروردین، دستهای جنایتکار عمال انحصار طلبان، دو میلیشیای قهرمان و فداکار برادران مجاهد ”اصغر فلاحی ”در قائمشهر و ”اصغر قدس“ در قزوین را به جرم دفاع از اسلام راستین و آرمانهای انقلابی و توحیدی از پای درآورده‌اند. . …

مردم آگاه و انقلابی ایران!

میلیشیای قهرمان، برادر مجاهد اصغر فلاحی که صبح روز ششم فروردین در قائمشهر به‌شهادت رسید فرزند محبوب آگاه و انقلابی روستای قادیکلای بزرگ و از کشاورزان زحمتکش این روستا بود... ... که چماقداران حزب حاکم به‌قتل او کمر بستند و پس از چند روز زمینه‌سازی طی یورش وحشیانه‌ٔ چماقداران به ”قادیکلای بزرگ؛ یکی از چهره‌های معروف و شناخته شده‌ٔ چماقداران – این سیاه دلان جنایتکار – به ضرب دشنه او را از پای درآورد.

میلیشیای قهرمان برادر مجاهد اصغر قدس فرزند انقلابی و شهید مردم دلیر و آگاه قزوین، دانش‌آموز و از هواداران فعال و فداکار مجاهدین خلق بود که در روز پنجم فروردین به جرم توزیع نشریه مجاهد به اسارت مأموران سپاه پاسداران قزوین در آمد و در نیمه‌شب روز ششم فروردین در حال اسارت هدف گلوله‌ای ناجوانمردانه قرار گرفت و صبح روز هفتم فروردین در راه آرمانهای انقلابی و توحیدیش به‌شهادت رسید

... . مرتجعین و ستمکاران جز زوال و اضمحلال تاریخی سرانجامی نخواهند یافت... . و سرانجام دست انتقام خلق آنان را هم‌چون جلادان ساواک شاه خائن به سزای جنایاتشان خواهد رساند.

”وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون“

مجاهدین خلق ایران

۸/فروردین /۶۰

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

 

۵ فروردین‌ماه ۱۳۶۰: مزدوران خمینی ، میلیشیای قهرمان مجاهد خلق اصغر فلاحی در قائم‌شهر را به شهادت رساندند. میلیشیای مجاهد اصغر فلاحی فرزند محبوب مردم روستای قادی ‌کلا‌ئی و از کشاورزان زحمتکش این روستا بود که طی یورش وحشیانهٔ چماقداران به ضربه دشنه از پای درآمد.

 

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
با ارسال تصاویر و زندگینامه شهید، ما را در تکمیل شناسنامه شهیدان یاری رسانید. >>> تلگرام مجاهد: @mojahedin_org

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d0307f33-28da-4d14-88ff-e6087ff1de80"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات