728 x 90

با یاد مجاهد شهید علی اصغر غلامی

علی‌اصغر غلامی
علی‌اصغر غلامی

محل تولد: قائمشهر
شغل: سرباز
سن: 29
تحصیلات: ديپلم
محل شهادت: تهران
تاریخ شهادت: 0-5-1367
محل زندان: اوین

 
زندگینامه مجاهد شهید علی اصغر غلامی
علی در سال ۱۳۳۸ در مجاور محله قائمشهر متولد شد، او به همراه سایر اعضای خانواده‌اش با شرکت در تظاهرات علیه رژیم شاه با سازمان آشنا شد. بعد از پیروزی انقلاب ضدسلطنتی در بهمن ۱۳۵۷علی که آرمان آزادیخواهانه خود را در سازمان جستجو می‌کرد در زمره هواداران فعال سازمان، همواره در همهٴ گردهمایی‌ها و میتینگ‌ها شرکت داشت. علی اصغر بعد از ۳۰خرداد ۱۳۶۰در حالی که در پادگانی در چهارراه باقر خان تهران در حال انجام خدمت سربازی بود، با چند تن دیگر از دوستانش که هوادار مجاهدین بودند دستگیر و ابتدا به زندان جمشیدیه و سپس به اوین و قزلحصار منتقل شد.
او بعد از تحمل شکنجه و بازجویی به ۱۰سال زندان محکوم گردید. یکی از دوستانش در خاطره‌ای از او می‌نویسد: «... در سال ۱۳۶۱در سلول ۲۳واحد ۱قزلحصار هم سلول بودم، او هم‌چنان مقاوم و استوار بر سر اصول و ارزش‌هایی که از سازمان فراگرفته بود به پایداری خود ادامه می‌داد. او به‌طور خاص در حل مشکلات هم‌زنجیرانش همواره پیشقدم بود .
علی اصغر که از خانواده مجاهد پرور غلامی در قائمشهر بود، و تعدادی از برادران و خواهران خودش را در این مسیر فدا کرده بود، همواره در زندان در برخورد با بازجوها و پاسداران مهاجم بود و نه تنها بیمی از آنها نداشت بلکه همیشه در پیشاپیش حرکت‌های اعتصابی و اعتراضی نقش تعیین کننده داشت و الهام‌بخش دیگر هم‌زنجیرانش برای مقاومت هرچه بیشتر بود. او نیز در آخرین بازجویی که مورد خطاب هیأت مرگ قرار گرفت داغ ننگ تسلیم و ندامت را بر سینه کین‌توز جلادان کاشت و سرشار و سر بلند با انتخاب نام و کلمه مقدس مجاهد و افتخار اتهام هواداری از مجاهدین سر به طناب دار سپرد و به عهد خود با خدا و خلق وفا نمود.
در سال ۶۷پس از این‌که خبر شهادت علی به خانواده‌اش رسید، آنها عکس بزرگ شده او را در قاب زیبایی بر طاقچه‌ بلند خانه نصب کردند و برایش مراسم سوگواری بزرگی گرفتند. در این مراسم همه از علی و مهربانی‌هایش می‌گفتند.
نامش گرامی و یادش جاودان

علی‌اصغر غلامی

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات

با یاد مجاهد شهید علی اصغر غلامی