728 x 90

با یاد مجاهد شهید حسین کریمی ایواز

مجاهد شهید حسین کریمی ایواز
مجاهد شهید حسین کریمی ایواز

محل تولد: همدان
شغل: -
سن: 24
تحصیلات: متوسطه
محل شهادت: کرمانشاه
تاریخ شهادت: 5-5-1367
محل زندان: -

 

زندگینامه شهید


حسین کریمی‌ایواز

تاریخ تولد: ۱۳۴۳

محل تولد: همدان

تحصیلات: راهنمایی

سابقه مبارزاتی: ۱۰سال

زندانی سیاسی: ۴سال

حسین کریمی‌ایواز در تظاهرات و اعتراضات ضدسلطنتی شرکت داشت، و پس از انقلاب  با سازمان مجاهدین آشنا شد و از سال۵۹ فعالیت خود را آغاز کرد.

کارهای  تبلیغی از قبیل  شعارنویسی و توزیع نشریه اولین فعالیت او بود، پس از شروع مقاومت مسلحانه  وارد تیمهای عملیاتی شد ،و در دو عملیات علیه عوامل و مراکز سرکوب رژیم شرکت داشت.   سال۶۱ دستگیر شد و به زندان افتاد، چهار سال بعد یعنی در سال۶۵ از زندان خلاصی یافت، و در سال۶۶ همراه با دو نفر از همرزمانش  هسته مقاومتی را تشکیل داد.

آنها برنامه‌های صدای مجاهد را ضبط، پیاده و تکثیر کرده و در میان مردم توزیع می‌نمودند، در پی تلاشهایش برای وصل به مجاهدین و پیوستن به صفوف رزمندگان ارتش آزادیبخش در مهرماه سال۶۶ خود را به قرارگاههای ارتش آزادیبخش رساند.

پس از گذراندن دوره‌های مختلف آموزشی، وارد یکانهای رزمی شد، در عملیات آفتاب جانانه جنگید و طی  این عملیات از ناحیه پای راست مجروح شد.

پس از بهبودی  خود را برای شرکت در نبردی بزرگتر آماده کرد ،در عملیات فروغ جاویدان با شوقی بسیار به میدانش شتافت و پس از پشت سر گذاشتن چند روز نبردهای سنگین و خونین، طی یکی از این درگیریها، قهرمانانه به‌شهادت رسید. 

 

خاطرات


 

 

تصاویر یادگاری


 

 

تصویر مزار شهید


 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/588eac7e-a186-40f7-814a-2e99b1762830"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات